Wpis z mikrobloga

@johann-meier: Porównywanie jednego zbrodniarza do drugiego, celem wybielenia tego pierwszego jest słabe. Ja zapytam inaczej, kto byłby większym zbrodniarzem jakby gęstość zaludnienia na Ukrainie nie wynosiła 73,8 osób/km²(wg. wikipedii), a tyle co w Palestynie 750,16 osób/km² (wg. Wikiepdii)?
@johann-meier: no to błąd popełniasz, nie opiera się na danych, opiera się na infografikach które ktoś przygotował i niezależnych wiadomościach z mediów typu historii jakieś babki co opowiada że jej zabili kogoś tam i nie da się tego sprawdziwć nawet.
@johann-meier: Ilość zabitych na Ukrainie uwzględnia jedynie obszary kontrolowane przez Ukrainę, np. w Mariupolu powstały ogromne cmentarze, ale nie są one wliczane do tej liczby.

Poza tym- nie możemy porównywać Izraela do Rosji, bo jeden zaatakował ze względu na to, że sam był zaatakowany, a drugi w ramach chęci uzyskania nowych terenow.
Poza tym- nie możemy porównywać Izraela do Rosji, bo jeden zaatakował ze względu na to, że sam był zaatakowany, a drugi w ramach chęci uzyskania nowych terenow.


@peszek_leszek: Czyli ukraińskie dzieci jak są zabijane to źle, ale muzułmańskie to już ok bo jacyś typowie z hamasu niezwiązani z miejscową ludnością zaatakowali izreal i dlatego bombardowanie cywilów przez izreal jest uzasadniony. No fajnie.
@janciopan: Nie, nie stwierdziłam tego. Po prostu nie możemy porównywać obu wojen, bo zostały wywołane w zupełnie inny sposób. Zapewne większość ofiar w Strefie Gazy są zupełnie niewinne, ale z drugiej strony nie przeszkadzały im przez lata hasła nawołujące do zabójstwa Żydów i Chrześcijan, to oni wybrali Hamas jako swoją władzę.

Nie uważam, że tyle cywilnych ofiar jest w porządku, absolutnie nie.
Nie, nie stwierdziłam tego.


@peszek_leszek: Stwierdziłaś.

Po prostu nie możemy porównywać obu wojen, bo zostały wywołane w zupełnie inny sposób.

Niezależnie od okoliczności zabijanie cywilów jest postrzegane jako zbrodnia wojenna. Bo cywil to cywil. A takie wartościowanie które robisz jest defacto propagandą zmiękczającą problem.
@janciopan: Nie kłócę się. Nie uważam, by jedni cywile byli ważniejsi od drugich, więc proszę, nie wmawiaj mi tego. Podając liczbę zabitych cywilów uwzględnij również liczby z terenów okupowanych przez rosję.
Nie kłócę się. Nie uważam, by jedni cywile byli ważniejsi od drugich, więc proszę, nie wmawiaj mi tego. Podając liczbę zabitych cywilów uwzględnij również liczby z terenów okupowanych przez rosję.


@peszek_leszek:

Poza tym- nie możemy porównywać Izraela do Rosji, bo jeden zaatakował ze względu na to, że sam był zaatakowany, a drugi w ramach chęci uzyskania nowych terenow.


Jeśli ci płacą to gratuluję, jeśli sama to piszesz no to