Wpis z mikrobloga

Zmieniam już trzeci raz (sic!) decyzję o odstawce opio. Odstawiamy jednak od dzisiaj.

Mirki moje kochane (rozowe i niebieskie) powiedzcie mi czy robić to stopniowo czy po od razu (cold turkey)?

Jestem w ciągu od 1 tygodnia i paru dni (wg wykopu i moich wpisów) lub od 2-3 tygodni, na pewno nie więcej niż 4 jak coś.

Zażywane substancje oraz średnie dawkowanie to: tramadol 2g (od 1,7 do 2,4. Rozkładane na cały dzień) , kodeina 450 mg (chyba tylko 2-3 razy użyłem; na noc), dihydrokodeina 586 mg (od 315 do 900; praktycznie za każdym razem na noc oraz klonazepam 2,5 mg (od 2 do 3; do tramalu zeby nie dostac padaki).

Więc tak jak pisałem wyżej, najlepiej z własnego doświadczenia lub waszej wiedzy mi powiedzcie cold turkey czy stopniowa redukcja dawek?

Kiedyś jak miałem takię opio ciągi tygodniowe ale na dużo mniejszych dawkach (szczególnie tramal) to cold turkey robiłem i nic mi się nie działo.


  • 9
@Alkonauta: Cold turkey. Jak Cie powykręca to odechce Ci sie cpania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mozesz czuc sie naprawde okropnie ale nie przestawaj, najlepiej zeby kumpel jakis Cie zamknął w pokoju i podawał Ci tylko jedzenie i picie. Powiedz mu, ze nawet jak bedziesz go błagał to zeby nie dawał Ci opio, ewentualnie wyrzuc opio do kosza [albo oddaj mi ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Alkonauta: No albo to samo z kumplem ale zeby codziennie dawał Ci 50/100mg opio mniej, tzn. Jak dzisiaj masz tolerke na np 2g tramca i do tego dorzucasz 500mg dhc to nastepnego dnia 1.9g i 400mg i tak dalej. W razie mocnego kryzysu ratuj sie benzo, na ból kosci na skrecie podobno ketonal masc jest dobra [na recke, ale ketonal forte czy jakos tak jest bez recepty], ale nie za duzo