Wpis z mikrobloga

Moja znajoma jest prześladowana i nękana przez byłego faceta, rozpowiada kłamstwa, nachodzi zarówno w pracy jak i prywatnie, wypisuje oszczerstwa do znajomych w mediach społecznościowych i przez sms. Sprawa została zgłoszona do prokuratury i na policję ale po upływie tygodnia nic się nie ruszyło, policja nawet nie zebrała zeznań. Tymczasem on jest coraz bardziej agresywny, nie wiemy co robić. Organizacje rządowe nie chcą pomóc (to nie rodzinna przemoc), obawiamy się, że dojdzie do przemocy fizycznej, co robić? Facet zachowuje się obsesyjnie.
#prawo #policja #problem
  • 9
@AlezPanieMecenasie: Z tego co wiem to kontaktowała się z Centrum Praw Kobiet, nie stać ją na porządnego prawnika, była u doradcy prawnego. Cała sytuacja dopiero od dziś się rozkręca ponieważ przyszedł do niej do pracy, do przełożonych. Wcześniej, mimo, że ją namawiałem nie chciała mu robić problemów (!!!), nawet ze złożeniem sprawy w prokuraturze czekała ponad miesiąc.
@niebiesko-niebieski: Jak napisałem sprawa już jest w prokuraturze, problemem jest jej powolne działanie a nie za co go wsadzić, ona ma tyle dowodów, że jak już się sprawa ruszy facet będzie miał duże problemy.