Wpis z mikrobloga

#jak mnie to wk***ia. Konflikt, nieporozumienie, napiecie itp.
Otóż, nie. Tam jest wojna. Z wszystkimi tego nastepstwami i to ,że nie dotyczy Polski nic nie zmienia.
Zawsze mnie zastanawiało jak to było w 1938 czy 1939 kiedy Hitler anektował Czechosłowację czy atakował Polskę i cały świat nic nie zrobił, teraz juz wiem.
Pewnie też mieli to za "spory na dalekim wschodzie", "nas to nie dotyczy", "a tam, biją się o jakiś Gdańsk, niech nie przesadzają."

#przemyslenia #wojna #ukraina
  • 100
@marekrocki: Rosja zaatakowała już dawno tylko powszechny hejt i sankcje na ich ingerencję ostudził zapędy, postanowili więc najpierw ułożyć sobie ludzi, skłócić Ukraińców z najbliższymi sąsiadami tak by opinia publiczna w Polsce na informację o działaniach zbrojnych na Ukrainie zareagowała "Ehh niech wytłuką ich za ten Wołyń" i tak się dzieje, heheszki i pogarda odpowiedzią na wojnę u naszych najbliższych sąsiadów. Czasy się zmieniają to i wojnę trzeba dostosować
@andriankowalski11: kiedyś tak nie było, pamiętam pomarańczową rewolucję, wszyscy solidaryzowaliśmy się z Ukraińcami, wspieraliśmy, plan wspólnego zorganizowania Euro bardzo się spodobał a teraz co się dzieje? Ukraińcy dla wielu "patriotów" to wróg narodu nr.1. Ludzie się nie zmienili, zmieniła się narracja w TV i w internecie odnośnie Ukrainy i nagle większość nas zaczęła ich nie lubić
@41B937B: Ale wiesz, że pomarańczowa rewolucja upadła w atmosferze skandalów finansowych i korupcyjnych? Potem obywatele się zreflektowali, obalili ją i wróciła prorosyjska władza. Niestety znowu korupcja i skandale, więc była kolejna rewolucja i władza antyrosyjska, która znowu traci poparcie ze względu na fatalny stan państwa, korupcję i skandale finansowe. Kurs polityczny pewnie znowu wróci na prorosyjskość xDD

Za pierwszym razem wspieraliśmy rewolucję, za czwartą rewolucją uznajemy ich za niezdolnych do samodzielnego