Wpis z mikrobloga

mirasy! Walcze od kilku dni zeby postawic winde i linuxa razem. Niestety, zaczalem od dupy strony bo pierwszy byl linux. Zaczelo sie od tego ze na moim lenovo ideapad320 jest bios UEFI. Nie chcial mi czytac pendrive z flash usb linuxa. #!$%@? sie i przelaczylem na Legacy bo gdzies w czelusciach neta znalazlem, ze to wina UEFI przy tym modelu lenovo. Poszlo w koncu z live cd ubuntu. Zauroczony linuxem, wpadlem na pomysl ze by w cos pogral, stąd potrzeba windy. Podczas wgrywania z flash usb windowsa wszystko poszlo elegancko ale nie moglem zbootwac linuxa bo legacy blokowalo grub2. #!$%@? wyczyscilem wszystko i zacząłem od poczatku na UEFI. Linux bangla z cd u instaluje sie ale w gparted przy ostatnim reinstalu wyczyscilem dysk doszczetnie i teraz instalka windowsa mi sie zawiesza na starting windows. zarowno z usb jak i z plyty.

Jakies pomysly?

#linux #ubuntu #windows7#windows7 #windows
źródło: comment_IICFDPWI1Fb4Z0RgHAsdQlSfrRt4ExQs.jpg
  • 9
@kaczor: kurde sensowne. W sumie w ten port bawic mi sie nie chce, ale na CD mi nie zalezy. wtedy postawic sobie po systemi na kazdym z dysku i się zrec nie beda i miejsca nie zabraknie.
Podziekował!

Co do mojego problemu, to wlasnie odkryłem, że instalator przestaje się zawieszać jak odpale biosa w Legacy mode.
Pytanie, czy zainstalowac winde w legacy a linuxa w UEFI? Przełaczajac opcje biosa przełaczałbym boot
@buz3k: tak i jest spokój, u mnie jeszcze dochodziło to, że korpo chce aby dysk był cały szyfrowany ich softem wiec opcja dwóch systemów na jednym dysku jeszcze bardziej się komplikowała