Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że problemy Windowsa wynikają z ilości sprzętu, które ten system musi obsługiwać. Dziesiątki tysięcy modeli laptopów z budżetowych podzespołów, setki tysięcy konfiguracji w kilkuset milionach PC. Też miałem problemy z Windowsem, do czasu, gdy zacząłem korzystać z Della Optiplex. Odpowiedni procesor, SSD, 32gb RAM. Problemy skończyły się natychmiastowo, aktualizacje działają jak powinny, zero BSofD. Żadnych błędów. Działa kosmicznie szybko.
W dodatku, po raz pierwszy Windows nie wymusza aktualizacji. Wcześniej śmigałem na Asusie, Windows 10 Pro. Miał w dupie to, że odwlekam aktualizacje i restartował w trakcie pracy i ładował update. Na Dellu się pyta, ale nic się nie dzieje jak nie wyrażę zgody. Magia #!$%@? :D

Widocznie są konfiguracje, które system MUSI obsługiwać perfekcyjnie, Dell to nie jakiś śmieszny Lenovo i jak coś pójdzie nie tak, to nie tylko korporacja się #!$%@?, ale tysiące średnich i dużych firm pracujących na Dellu.

#windows #windows10 #dell #komputery #pcmasterrace
  • 11
  • Odpowiedz
@brr1989: dell? Mowisz o tej firmie ktora nie potrafila przygotowac obrazu Windowsa zgodnie z naszymi wytycznymi i przez pare dni musielismy z nimi walczyc, by mozna bylo spokojnie aktywowac Windowsa xD?

Do tego pare komputerow stacjonarnych to sie nawet nie odpalalo, bo wywalaly bsod xD? Komputerow calkowicie swiezych odpalanych u nas pierwszy raz po wyjsciu z fabryki. Ale to nic. Pomimo wszystkich znakow na niebie wskazujacych ze winny jest dysk ssd,
  • Odpowiedz
@stormkiss: przygotowanie obrazu windowsa zgodnie z wytycznymi, to nie jest standardowa procedura, pewnie EULA też łamie, ale mniejsza z tym ;)

Dlatego chmura, choćby własna, firmowa. Sprzęt jest zawsze zawodny i nie wiem czy mi kiedyś ten dell nie padnie.
O panie, notepad++ mam domyślny akurat. Więc nie wiem jak to zrobiliście.
  • Odpowiedz
@brr1989: wiadomo, nie ma co porównywać Della do jakiegoś Lenovo, niemniej jak była ta słynna aktualizacja dyszki, po której nie wstawała grafika Intela, to musiałem jechać do biura właśnie z OptiPlexami. Nie ma reguły.
Ogólnie nie sądzę żeby to była kwestia tego że komputer jest danej marki i MS bardziej uważa - może są w bardziej typowych konfiguracjach, ale również w Dellach jeden model ma wiele odmian itp. A Microsoft to
  • Odpowiedz
@brr1989:
to nie jest standardowa procedura, pewnie EULA też łamie, ale mniejsza z tym
No, ale czyje EULA lamie, bo nie napisales? Nie dosc, ze jest to standardowa procedura to zapewne za zgoda i wiedza MS (bo przeciez jakos musi byc przypisany klucz Windowsa):
https://www.dell.com/en-us/work/learn/basic-deployment-client-systems

Dlatego chmura, choćby własna, firmowa. Sprzęt jest zawsze zawodny
Chmura tez jest zawodna, a jesli nie chmura to chocby polaczenie do chmury. Do tego sprzet tez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stormkiss: no jak przerzucacie Outlooka do chmury (O365? ) w USA to nic dziwnego :) w Europejskich tenantach działa bardzo przyjemnie, i jedyne co potrzebujesz to internet choćby z hotspota
  • Odpowiedz
@Koliat: a wez mi nie mow. Mamy glowny oddzial w US and A (bosz) i sobie zazyczyli. Tak o365 - migracja to byl dramat bo co mogli admini #!$%@? to #!$%@? albo wybrali gorzej niz lepiej ;D. Z tenantami to juz w ogole jakas dziwna bania bo z tego co wiem to mamy dwa osobne xD - EU ora USA i sie np. kontakty nie synchronizuja w Outlooku ;D
  • Odpowiedz
@Koliat: obecnie nawet nie widzimy dokladnie informacji z kalendarzy ludzi z USA xD Wyswietla sie tylko czy ktos ma meeting czy nie ma, ale juz takich informacji CO to za meeting nie widac xD. Ale to podobno ma byc 'naprawione' xD
  • Odpowiedz