Wpis z mikrobloga

@testowykolejny Błony śluzowe zazwyczaj są pokryte śluzem lub wilgocią przynajmniej, a do mokrych rzeczy większość klejów się nie klei. Tylko nie mów co masz zamiar zrobić z tą wiedzą.
Gugle podają, że jest to klej gutaperkowy. Podobne rozpuszcza się w podobnym, więc myślę, że jakimś zmywaczem do paznokci powinno zejść (organiczne/organiczne).

Działanie obojętne, nietoksyczne. Dla błon śluzowych (IMO) bezpieczny, nawet nie powinien powodować obrzęków, przesuszeń (nie jest hiperosmotyczny w żaden sposób i nie wyciąga wody z tkanek) etc.

Możesz sklejać tego chomika, nie pęknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@testowykolejny:
http://www.bondtec-tape.com/introduction/250-electrical-tape.html sekcja additional information. właściwie to troszkę się pośpieszyłem i gutaperkowy był używany pierwotnie, później ulegał modyfikacjom.

Błony śluzowe są bardzo elastyczne i jak sama nazwa wskazuje śluzowe, co daje im ochronę przed adhezyjnymi cząsteczkami. Jestem przekonany (mimo braku wykształcenia w kierunku budowy takich materiałów), że taśma jest całkowicie nieszkodliwa dla błon śluzowych
@Bellingshausen: No chyba że masz wtyki aby pracować w laboratorium czy w firmie farmaceutycznej, ale wszyscy absolwenci farmacji tam się nie zmieszczą i duża część was zostaje kasjerami z pensją niższą niż w biedrze i z potężną odpowiedzialnością :/
@testowykolejny: etanol, ale on nie jest obojętny, a w kontakcie ze skórą lub błoną śluzową wywoła podrażnienie i wysuszy to miejsce. do wyboru masz jeszcze naftę, która śmierdzi i jest toksyczna w przypadku spożycia ale powinna być znacznie skuteczniejsza niż etanol w zmywaniu kleju. masz jeszcze benzynę ekstrakcyjną i aceton ale one na pewno wysuszą skórę jeżeli będą dość regularnie stosowane.

najlepszym z możliwych rozpuszczalników dla tego kleju (jeżeli ma nie