Wpis z mikrobloga

1. Ulegnij solidarności i zamiast wykorzystywać istniejące zabytkowe budynki, które były świadkami historii, zdecyduj się na nowy projekt.
2. Wybierz kontrowersyjny projekt, przerośnięty względem funkcji i kosmicznie drogi w budowie, mimo gromkich protestów aktywistów miejskich, urbanistów i architektów.
3. Podpisz umowę na określone dotacje na ten budynek.
4. Twierdź ze budynek to sukces mimo niskiej sprzedaży biletów.
5. By ratować statystyki ustal trasę maratonu przez budynek i dolicz biegaczy do odwiedzających (xD)
6. Organizuj tam na siłę co tylko się da, byle by ratować statystyki.
7. Na podstawie tych zakłamanych statystyk występuj o większe dotacje, niż wynikające z umowy.
7. Ministerstwo po sprawdzeniu faktycznych statystyk instytucji ogranicza dotację do ustalonej wcześniej kwoty, wynikającej z umowy.
8. HURR DURR ATAK NA POMNIK SOLIDARNOŚCI, groźba (w mojej opinii obietnica) ograniczenia działalności instytucji, która sama z siebie, mimo ogłoszenia sukcesu budynku przez miasto, dziesiątek wciśniętych tam na siłę imprez i drogich biletów, nie może się sama utrzymać.

Aż mi się przypomniało jak rozmawiałem z członkiem komisji wybierającej projekt budynku. Generalnie ten przerośnięty nowotwór urbanistyczny to i tak był kompromis względem tego, czego żądała dla upamiętnienia siebie Solidarność. Oni chcieli zestaw budynków które miały z lotu ptaka układać się w napis "SOLIDARNOŚĆ" XDDDDD

Gdy to budowano już mówiłem że stawianie pomników powinno być ograniczone do przynajmniej 10-15 lat po śmierci wszystkich uczestników wydarzeń. Bo w przeciwnym wypadku, gdy uczestnicy wydarzeń stawiają sobie pomniki, mamy takie wytwory przerośniętej ambicji jak ECS. Wytwory na które zwyczajnie nas nie stać.

ECS to zawsze będzie przede wszystkim pomnik pychy solidaruchów i władz gdańska.

https://dziennikbaltycki.pl/kontrowersje-wokol-dotacji-dla-europejskiego-centrum-solidarnosci-delegowano-przedstawicieli-do-rozmow-z-wiceministrem-kultury/ar/13700506
#gdansk #solidarnosc
Pobierz q.....q - 1. Ulegnij solidarności i zamiast wykorzystywać istniejące zabytkowe budynk...
źródło: comment_IFJg0vVLGxJN9EJ6RQQC6ceNxQkWitp4.jpg
  • 19
@qwarqq akurat wczoraj byłam tam z synem. Ludzi tam prawie w ogóle nie ma :P była tylko jedna wycieczka. Ale może taka pora, no to weekend, no to jakaś dobra godzina. Ale syn dzisiaj zachorował, więc już nigdy tam nie wrócę. xD
@palodisko: jak mówi stare polskie przysłowie:

nawet najobrzydliwsza potwora znajdzie swojego amatora

¯\_(ツ)_/¯
Statystycznie rzecz biorac zawsze znajdzie się kilka osób którym się nawet najbrzydsze rzeczy podobają. Srbski film ma kółko swoich fanów, a powszechnie wiadomo że to chory wytwór niewyleczonych problemów psychicznych, czyli trochę jak ECS :P