Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #gotujzwykopem #gastronomia

Kochani zdjęcia z bliska mojego antygrawitacyjnego maleństwa (tylko 80 cm wysokości :P )

Czekolada plastyczna i masa cukrowa w roli głównej <3 ZŁOTY MEDAL NA PUCHARZE ŚWIATA w Luksemburgu.

Dopiero następnego dnia do mnie to dotarło,co się stało :P

6 tygodni ciężkiej pracy,ostatnie dwa tygodnie to 18-20 godzin,a już na miejscu 2 noce bez snu :D

Ilość technik w tej pracy to prawie samobójstwo ;P

2,500 tyś, frędzli,które ma na swoim ubraniu to był hardcore :D


Tak oto wygląda TORT, który zdobył złoto w tym roku.

f/tortyzory
Pobierz
źródło: comment_7ewXDDIiLuvdP2O2xZwmHoiEvzY2PkGj.jpg
  • 6
@Deba: jak większość takich tortów - nie za ciekawie tak szczerze mówiąc. Z jadalnością tego cuda też ciężko - prawie sama masa cukrowa i czekolada plastyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z drugiej strony, jeżeli umiesz stworzyć coś takiego z resztą elementów rzemiosła też nie ma raczej problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hi-cube: moim zdaniem, ostatnie trendy tortowe to zdecydowany przerost formy nad trescia. Zeby byl taki piekny, to potrzeba jest tona masy cukrowej, ktora w smaku i konsystencji jest ohydna do jedzenia. Poza tym nie chcialabym jesc tortu, wymacanego na wszystkie strony. No i finalnie, 6 tygodni pracowala nad tortem, czy on w srodku jest jeszcze w ogole jadalny? Ktos te torty probuje, czy one maja tylko wygladac?
@NieJedynaNaWykopie: Takie konkursy rządzą się swoimi prawami i... Rozumiem doskonale co chcesz przekazać. W tym przypadku mamy już do czynienia z rzemiosłem, które osiągnęło poziom sztuki. Na takim poziomie (zawodowym) rywalizacja odbywa się na innych płaszczyznach. Temat rzeka i bardzo ciekawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

[Edit] I tak swoją drogą u nas w Polsce chyba tylko tak jest, że tortem trzeba się nażreć, a walory estetyczne to