Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Dziś potrzebuję pomocy #rozowepaski ! Mirabelki kochane, mam ja łamliwe paznokcie i chiałabym sobie wreszcie je zrobić. I teraz nie wiem czy mam robić hybrydę czy żel? Czym te metody się różnią? Mam krótkie paznokcie i chciałabym je odrobinę wydłużyć, więc nie wiem co będzie lepsze - po prostu jeszcze żadnej z tej metod nie stosowałam.
Różowe z #rzeszow polecicie jakieś studio, które mi coś ogarnie sensownego i nie zedrze ze mnie majątku? A może któraś z Was/waszych koleżanek się tym zajmuje i polecacie?
  • 4
@Dropthedrop: jeśli masz kruche paznokcie to najlepszy będzie akrylozel lub akryl. Żel będzie zbyt miękki. Jak pójdziesz do salonu to pilnuj żeby ci zrobiła paznokcie na formie (taki szablon na który nakłada się naprzykład akryl a potem szablon się wyjmuje). Niektóre stylistki nadal robią na tipsie a to niszczy paznokcie. Jesli masz słabe, kruche to tips spowoduje sie bedą jeszcze słabsze. I paznokcie na formie wygladają duzo ładniej :)
@Dropthedrop: Ogólnie albo tanio albo dobrze.
W tanich salonach nie dezynfekują narzędzi i jak Cię zatną to możesz się czymś zakazić (wzw, hiv). Spsikanie czy opłukanie to nie dezynfekcja.
Każdy klient powinien mieć też swój zestaw pilników, jednorazowe albo przynajmniej przechowywane tylko dla 1 osoby zawsze.
Niestety kontrole za rzadko się zdarzają i mało kto tego pilnuje. Jako klientka sama musisz zwracać uwagę.
Na zdrowiu się nie oszczędza.