Wpis z mikrobloga

Z mojego korpo odchodzi na emeryturę najstarszy pracownik, kierownik dzialu technicznego, który jest odpowiedzialny za sukces 90% produktów firmy, część sam zakodował i zaprojektował (rozwiązania IT dla biznesu). W podziękowaniu za 20 lat zostawania po godzinach, bycia pod telefonem na urlopie i braniu na siebie nierealistycznych terminów narzuconych przez bananowych manago od sprzedaży chłop otrzymał... koszulkę z logo firmy. Tak, taką jaką rozdają studentom i dejom na targach pracy. Warto było, w końcu jesteśmy tutaj jak rodzina, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#korposwiat #pracait
  • 94
  • 692
@programista15cm: @heniek_8 to po co to pieprzenie o rodzinnej firmie, dawaniu z siebie 110% oraz dbaniu o rozwój firmy? Czyżby to był tylko managerski lep na frajerów aby robili więcej niż minimum za które mają płacone? Jak widać niektórzy się na to łapią więc takie praktyki powinny być karane przez sądy pracy tak samo jak mobbing albo molestowanie. Jeden motywacyjny tekst od przełożonego i składasz donos, tak powinno być.
@kukold: ale jest jakiś regulamin że po tyle i tyle stażu to ma dostać jakąś nagrodę pieniężną? Czy nie?
Czy on się zirytował tą koszulka, czy tylko ty?

Nie mieli obowiązku ale mu dali tę koszulkę, jaki masz problem?
Alternatywna sytuacja to jest że on przychodzi w ten swój ostatni dzień, jak w każdy inny, i nikt nie robi z tego żadnego halo, w następny dzień nie przychodzi i też dobrze
@kukold: kukoldy powinny byc dojone i tyle. Kazdy normalnie myslacy czlowiek daje z siebie absolutne minimum aby bylo dowiezione. Wszystko powyzej tylko w przypadku a) jestes w startupie i wierzysz ze wypali a ty bedziesz milionerem posiadajac pakiet akcji na wejscie b) liczysz na porzadna podwyzke ktora jest juz prawie na stole, ale menager sam mowi, ze musisz dac mu powod zeby ktos wyzej to klepnal (np ref. od klienta) c)
@kukold: Ale realizował powierzone zadania określone w umowie?
Jeśli robił i oddawał wszystko w terminie, to za co mieli mu laurkę robić? Za wykonywanie pracy?

Uwielbiam takich stachanowców, którzy myślą, że jak posiedzą dłużej i oddadzą zadania w zdefiniowanym dla nich terminie- to jest wciąż "tylko 100%" pracy.
@kukold: Wykopki w 2023r. nie wiedzą, że niektórzy dostają coś takiego, jak odprawę XD. W takiej Policji czy Wojsku, jak z 20 letnim stażem idą na emerytury to są pieniądze rzędu kilkudziesięciu tysięcy, albo nawet ponad 100 zależy od stopnia, a chłop w tym przyszłościowym IT dostał koszulkę, a wykopki się pytają gdzie problem. Później tacy debile doradzają przegrywom, że kołchoz to jest życie XDDD
Jak widać niektórzy się na to łapią więc takie praktyki powinny być karane przez sądy pracy tak samo jak mobbing albo molestowanie.


@kukold: co to znaczy, że się łapią? Trafiam do firmy, w której chcą robić taką atmosferę "rodzinną" to znaczy, że jestem frajerem co się na to łapie?

W takiej Policji czy Wojsku, jak z 20 letnim stażem idą na emerytury to są pieniądze rzędu kilkudziesięciu tysięcy, albo nawet ponad
@kukold: Ja odchodzę właśnie z januszexu po 5 latach, dawania z siebie 200%, byciu ściąganym z co drugiego urlopu, pierdyliard "darmowych" nadgodzin.

Jestem na okresie wypowiedzenia, i właśnie szef mnie dzis ściągnął z urlopu.
Myślisz, że dostane coś na odchodne xD?

Nie, a jak frajer zamiast isć na 3 miesiące l4 bo szef to istny #!$%@?, to siedzę i robię u niego dalej i dalej siedzę na darmowe nadgodziny, bo mi