Wpis z mikrobloga

Z mojego korpo odchodzi na emeryturę najstarszy pracownik, kierownik dzialu technicznego, który jest odpowiedzialny za sukces 90% produktów firmy, część sam zakodował i zaprojektował (rozwiązania IT dla biznesu). W podziękowaniu za 20 lat zostawania po godzinach, bycia pod telefonem na urlopie i braniu na siebie nierealistycznych terminów narzuconych przez bananowych manago od sprzedaży chłop otrzymał... koszulkę z logo firmy. Tak, taką jaką rozdają studentom i dejom na targach pracy. Warto było, w końcu jesteśmy tutaj jak rodzina, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#korposwiat #pracait
  • 94
@kukold: tylko czy on nial te wszystkie rzeczy wpisane w zakres obowiazkow? Mial placone za odbieranie tel na urlopie? (Pytanie retoryczne).

Sam dawal sie doić to go doili, firma nie jest Ci wiecej winna niż zapisano w umowie. Ty tak samo
@kukold: jesteś pewien, że znasz 100% prawdy, czy piszesz tu tylko sensacyjnego posta dla plusów? raczej nie wiesz, jesli dostał odprawę, albo coś, czym nie chciał sie z Wami dzielić.
@kukold: Dobrze, że coś dostał, a poważnie ch88owość tego świata nie zna granic. Byłby gościem co nie chciał bić się za swój kraj dostałby pewnie coś extra jakiegoś laptopa gamingowego, aby być z rodziną w kontakcie, flagowiec Samsung, bo też musi dzwonić itd.
@kukold: To jest bzdura na wielu poziomach. Tacy ludzie sa jak najbardziej do zastapienia, ja po 2-3 razach zauwazylem, jak odchodzila osoba "niezastapiona" i nagle po miesiacu wszystko wracalo do normy z kims innym. Jeszcze inna sprawa, jezeli bral sobie tyle roboty na siebie, to jest to tylko i wylacznie jego wina. Jak ktos pracuje w IT jak niewolnik to jest debilem.
Jak widać niektórzy się na to łapią więc takie praktyki powinny być karane przez sądy pracy tak samo jak mobbing albo molestowanie. Jeden motywacyjny tekst od przełożonego i składasz donos, tak powinno być.


@kukold: Dlaczego? Jak ktos jest frajerem i sie na to lapie to dlaczego to jest problem firmy?
: a wiekszosc korporacji daje tyle co miesiac (15), a 50 premii rocznej XD

w pasntwowce tymczasem masz 3k


@programista15cm: Chyba programistów, bo jak pracowałem w korpo w finansach to premie widzieliśmy jak świnia niebo i nie ważne czy ktoś się #!$%@?ł czy robił za 3.