Wpis z mikrobloga

Z mojego korpo odchodzi na emeryturę najstarszy pracownik, kierownik dzialu technicznego, który jest odpowiedzialny za sukces 90% produktów firmy, część sam zakodował i zaprojektował (rozwiązania IT dla biznesu). W podziękowaniu za 20 lat zostawania po godzinach, bycia pod telefonem na urlopie i braniu na siebie nierealistycznych terminów narzuconych przez bananowych manago od sprzedaży chłop otrzymał... koszulkę z logo firmy. Tak, taką jaką rozdają studentom i dejom na targach pracy. Warto było, w końcu jesteśmy tutaj jak rodzina, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#korposwiat #pracait
  • 94
@Morf: znam przypadki oddanych udziałów w firmie (wystarczy mega lojalny i ogarnięty pracownik, do tego np. szef bezdzietny) to nie są bajki tylko mega rzadkie przypadki...
to po co to pieprzenie o rodzinnej firmie, dawaniu z siebie 110% oraz dbaniu o rozwój firmy? Czyżby to był tylko managerski lep na frajerów aby robili więcej niż minimum za które mają płacone?


@kukold: tak, dokładnie tak. A co w tym złego? Udało się najwyraźniej złapać w siatkę dobrego frajera. Cel spełniony,
@kukold: Przecież dostawał wypłatę i to pewnie nie małą. Ja nie wyobrażam sobie i nie oczekuję, że po odejściu z aktualnej firmy cokolwiek dostanę. Płacili na czas i po stawkach zgodnych z umową? Płacili. Więc czego miałbym oczekiwać?
@testovirondepot: fajna sprawa w sumie. Revolut daje akcje ale takie, że nie możesz ich sprzedać jakby przez pewien czas czy nie wiem dokładnie, ale w jakiś sposób to działa tak że musisz dalej pracować. Tylko imo to nie do końca dobrze robi. Kolega to już sprawia wrażenie ich niewolnika
@kukold: A co dał firmie za lata wręcz zapewniania pracy?
Co dał firmie za lata stwarzania miejsca w którym dobrze mu się pracowało? za lata wyzwań?
za to że była?
Roszczeniowe patrzenie na normalny układ handlowy wiele mówi o opie!
zostawania po godzinach, bycia pod telefonem na urlopie i braniu na siebie nierealistycznych terminów


@kukold: no ale co, nie dostawał za to lepszej kasy? Bo chyba po to chodzi się do pracy, a nie żeby po 20 latach dostać nwm, wakacje w jakimś zajebistym miejscu