Wpis z mikrobloga

Z mojego korpo odchodzi na emeryturę najstarszy pracownik, kierownik dzialu technicznego, który jest odpowiedzialny za sukces 90% produktów firmy, część sam zakodował i zaprojektował (rozwiązania IT dla biznesu). W podziękowaniu za 20 lat zostawania po godzinach, bycia pod telefonem na urlopie i braniu na siebie nierealistycznych terminów narzuconych przez bananowych manago od sprzedaży chłop otrzymał... koszulkę z logo firmy. Tak, taką jaką rozdają studentom i dejom na targach pracy. Warto było, w końcu jesteśmy tutaj jak rodzina, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#korposwiat #pracait
  • 94
  • Odpowiedz
Jeden motywacyjny tekst od przełożonego i składasz donos, tak powinno być.


@kukold: To już przeginka w drugą stronę, wówczas nie możesz nic powiedzieć pracownikowi, który nie dowozi tematów.
  • Odpowiedz
@kukold: Niemożliwe, biznes jest od zarabiania a pracownik to zwykły trybik który ma przynosić więcej zysku niż kosztuje.
Ty dopiero zacząłeś pracę, że tak to cię dziwi? Czy może to historia twojego taty a ty sam tak naprawdę jeszcze nie pracujesz?

Może jeszcze cię zaskoczę ale nawet poza pracą mało kogo, poza twoja rodziną i najbliższymi, obchodzi twój los. Każdy z natury wpierw patrzy na siebie i swoje korzyści.
  • Odpowiedz
@Morf: Ludzie którzy siedzą >5 lat w jednej firmie i mają łeb na karku zwykle mają udziały, nawet w prywatnych spółkach. Ale tak, nie chwalą się tym specjalnie.
  • Odpowiedz
@Kalesonietti: ale to oni go zatrudniali? Oni mu kazali/prosili o cokolwiek. Ja rozumiem, że można być wdzięcznym, ale przerzucanie wdzięczności za sukces firmy na pozostałych pracowników to debilizm.
  • Odpowiedz
@heniek_8: @NoGod23 @kukold

No przecież musi dostać odprawę emerytalna, która jest minimalnie (w uproszczeniu) jednokrotnoscia ostatniego wynagrodzenia. Często regulaminy określają w zależności od stażu w firmie nawet kilku krotności ostatniego wynagrodzenia. Więc koszulka to spoko dodatek do nawet kilkudziesięciu tysięcznej odprawy.
  • Odpowiedz
Nie, a jak frajer zamiast isć na 3 miesiące l4 bo szef to istny #!$%@?, to siedzę i robię u niego dalej i dalej siedzę na darmowe nadgodziny, bo mi go szkoda, bo nikogo nie znalazl w moje miesce i #!$%@?.


@kodecss: I nadal nic nie zrozumiałeś? Lubisz siebie sam nazywać frajerem i nadal nim być? Jezu kochany...
  • Odpowiedz
@kukold ja pier.. mam znajomego, który pracuje w firmie budowlanej jako majster i za ogarnianie budowy dostaje 14k miesięcznie + roczna premia około 50k + za każdą zamkniętą budowę kolejna premia, a i coroczna podwyżka 1000zł, a tu po 20 latach takie coś...
  • Odpowiedz
a od was co dostał za tą pomoc w czasie wolnym?


@Kalesonietti: nie no pewnie! Ja zawsze kolegom z pracy drugą pensję wypłacam, za to, że pomagają mi ogarnąć braki wynikające z #!$%@? zarządzania. To przecież nie jest odpowiedzialność korpo xD
Mentalny niewolnik.
  • Odpowiedz
@NoGod23: U mnie w dalszej rodzinie taki "wujek" co to we Francji mieszka, przechodząc na emeryturę po 40 latach pracy w prywatnym korpo dostał odprawę w wysokości 200k euro (ʘʘ).
  • Odpowiedz
  • 0
@NoGod23

@kukold: Wykopki w 2023r. nie wiedzą, że niektórzy dostają coś takiego, jak odprawę XD. W takiej Policji czy Wojsku, jak z 20 letnim stażem idą na emerytury to są pieniądze rzędu kilkudziesięciu tysięcy, albo nawet ponad 100 zależy od stopnia, a chłop w tym przyszłościowym IT dostał koszulkę, a wykopki się pytają gdzie problem. Później tacy debile doradzają przegrywom, że kołchoz to jest życie XDDD


Odprawa w policji to generalnie
  • Odpowiedz
@kukold: Dzięki mirek za przypomnienie, bo znowu w tę spiralę sprzątania kodu który ktoś wysrał się ładuję. A przepaliłem się już kilka razy zawodowo (2-3 razy, zależy jak mierzyć).
  • Odpowiedz