Wpis z mikrobloga

Dzień dobry coś się popsuło i nie było mnie słychać ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na poważnie to szlag mnie trafia jak czytam wpisy ze co to ze polska spółka Orlen za nasze pieniądze powtarzam NASZE PIENIĄDZE (ci sami ludzie jak idą do Biedronki wydać 50zl to liczą ze będą traktowani jak goście hotelu Bristol) zatrudnia do teamu F1 Roberta Kubice. Ze to przecież strasznie glupi krok bo obywatel Europy czy świata nie przyjedzie do ich stacji w Pcimiu dolnym zalać Passata do pełna (albo chociaż zagazować za Pińc dych) i kupić hot doga.. No pacz Halyna hehe to jakiś debil siedzi w tym Orlenie myśli ze jak zasponsorują kalekę to im się będzie wincyj benzyny sprzedawać! Typowo polskie myślenie ze jest się mądrzejszym od wszystkich. Otóż - drodzy adwersarze - trzeba wyjść poza swoj wąski światopogląd i zrozumieć ze Orlen będący jedyna polska firma na liście 500 największych przedsiębiorstw świata będzie budował swoją MARKĘ. Markę firmy globalnej. Przecież to nie jest zwykła reklama która jest obliczona na zyski tu i teraz. Budowa marki odbywa się długofalowo. Orlen to nie tylko stacyjki w każdej małej miejscowości sprzedające hot dogi i gaz do Passatów. Spółka działa na całym świecie w sektorze wydobywczym, surowce do swoich rafinerii pozyskuje również na całym świecie. Działa również w sektorze chemicznym. I teraz, dzięki dotarciu do 1,6 mld widzów jacy śledzili F1 na całym świecie w 2017 roku każdy potencjalny partner biznesowy zobaczy nasz rodzimy Orlen jako swiatowa firmę bo przecież tylko takie reklamują się w F1 prawda? (Upraszczam teraz ale może trzeba tak uprościć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) myślicie ze prezes Red Bulla zestawia wydatki na F1 ze sprzedażą puszek? Nie - chodzi o markę o to żeby każdy człowiek widząc dwa byki wiedział o co chodzi. Chodzi jeszcze o pozycjonowanie - wizerunek marki ale to już temat na osobny wpis. Zatem podsumowując wg mnie Orlen zrobił świetny krok - za stosunkowo niewielkie pieniądze dotrze do milionów ludzi na świecie, zbuduje swoj wizerunek globalnej firmy a co najważniejsze motorsport i branża paliwowa to dwa uzupełniające się światy. Teraz trzeba jeszcze trzymać kciuki żeby bolid Williamsa nie byl takim złomem bo nikt nie chce być utożsamiany z porażka.. Jak ktoś w Orlenie zobaczy ze ich logo jest kojarzone z pierwszym miejscem od końca to może być nieciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć jestem dziwnie spkojny ze z Panem kierowca-inżynierem bolid jest teraz w dobrych rękach.

#f1 #kubica #orlen
źródło: comment_ok33nGBhWMgVvZAK9dZMXrPDzkaObUND.jpg
  • 24
@FLOLPROBA: decyzja biznesowa Orlenu jest OK, natomiast bardziej chodzi o problem kupienia miejsca w Williamsie dla zawodnika, ktory umiejetnosciami nie byl w stanie sobie tego zapewnic. Nie oszukujmy sie, to taka swoista pomoc spoleczna dla jednego czlowieka i to na ogromna kwote.
@Bover: moim zdaniem to bardziej chodzi nie o umiejętności a o ryzyko ze coś pójdzie nie tak biorąc pod uwagę ograniczenia Roberta. Jeśli ograniczenia nie będą przeszkoda a Robert jest tego pewny (inaczej by nie startował) to o jego umiejętności bym się nie martwił. Jeśli w tym sezonie potwierdzi ze dalej ma „to coś” to inne mocniejsze teamy tez będą patrzeć w jego stronę. Także nie stawiałbym tezy ze Robert nie
@Bover: taki team jak Williams nie może sobie niestety pozwolić by o posadzie decydowały tylko umiejętności. To nie Ferrari, Merc czy RB. Robert przyniósł sponsoring Orlenu, Russell zniżkę na jednostki napędowe Merca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FLOLPROBA: przecież sponsoring sportowy firm skarbu państwa to normalka, wolę coś takiego niż nazwa stadionu za kilka milionów rocznie. Problemem jest to, że cały ten sponsoring Kubicy jest próbą wyczyszczenia się z wpadki przez Morawieckiego. Tylko i wyłącznie decyzja polityczna, a takimi należy gardzic.
@pawelczixd:

Tylko i wyłącznie decyzja polityczna, a takimi należy gardzic.

Jest to wierutna bzdura - taśmy z wypowiedzią Morawieckiego na temat RK, wypłynęły dokładnie tego samego kiedy Kubica przyjeżdżał do Polski żeby się spotkać się z szefem Orlenu. Skoro wtedy była rozmowa, to sam pomysł sponsoringu i spotkania musiał pojawić się przed całą aferą.
Już nie mówiąc, że w grudniu zeszłego roku to Lotos miał sponsorować powrót RK. Oni też chcieli
@odjatakpawlacz: jak widzisz wszyscy na tagu zgadzaja sie, ze sezon zostal Robertowi zwyczajnie kupiony (wygral z Oconem w przetargu) i dlatego ja rozumiem krytyke kupowania czyichs marzen za panstwowe poniekad pieniadze.
@Bover co za januszowe brednie. Bo Kubica chodził i blagał Orlen o pieniądze? To dla nich świetna reklama i tyle. Czemu januszerka nie bóldupi o inne kontrakty reklamowe Orlenu? Nagle się okazuje że Orlen to NASZA NARODOWA FIRMA i wszyscy chcą decydować na co wydawać pieniądze i jak się reklamować bo inny Polak na tym niby zyskuje. 'Jak to tak może być ze un dostanie za darmo a ja nie?! To moje
@Bover dodatkowo tylko 27% akcji należy do SP, więc te 100mln nie musi być z twoich podatków Januszu. Orlen robi rocznie 7mld zysku, nie potrzebują twoich marnych podatków XDD