Wpis z mikrobloga

Skończyła się w Calais i w Dunkierce walka z imigrantami zaczęła się z żółtymi kamizelkami. Zablokowali drogi w porcie, podpalili palety, policja ich wykurzala świecami dymnymi, kilkadziesiąt samochodów w tym ja nie wjechało na prom. Zaczęłi do nich strzelać gumowymi kulami, ale po nogach bo przy mnie jednego opatrywano na udach. I zamiast o 13 być już z rodziną to kwitnę w deczczu .
-------
#francja #uk #zalesie
źródło: comment_IsbqvmHAh1l0F6brJrTGAr9QUHt7bAJb.jpg
  • 3
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Latem płynąłem z Dunkierki i wracałem do Calais też promem i nie widziałem nic. Ale teraz na końcu października jechałem tą samą trasą do Eurotunelu i na wysokości właśnie Dunkierki widziałem pierwszy raz idących poboczem dwóch uchodźców - wyglądali jak z jakiegoś filmu sci-fi albo postapo :D Wielkie płaszcze, penersie fryzury :D 3 motocykle policyjne na sygnale leciały im na przywitanie
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Największa beka że Brytyjczycy już te wszystkie cyrki Francuzów znają od dekad i dlatego te trasy przed przeprawami promowymi i Folkstone mają pasy postojowe na kilkadziesiąt km żeby jakby coś ciężarówki i nawet zwykłe samochody mogły przeczekać :)

Ale muszę przyznać że akurat za ten aktualny strajk Francuzów mocno szanuje. Polakom podnoszą opłaty na paliwie systematycznie, aktualny chłopski rząd wręcz dodaje nowe opłaty i wprost już zabiera się za próby