Wpis z mikrobloga

Hej, mirasy i miraski.
Mam problem, z którym od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić. Mam lapka Lenovo legion y520 i od pewnego czasu (pewnie coś koło dwóch tygodni) funkcja scrollowania na touchpadzie mi szwankuje. Objawia się to tym, że kiedy zaczynam scrollować (dwoma palcami) stronka reaguje tak po ok. 2 sekundach zanim zacznie się przewijać.
Jest to uciążliwe bo często zdarza mi się przewinąć o troszkę za daleko aby potem, jak chcę się cofnąć, przewinąć znowu troszkę za wysoko. Strasznie to denerwuje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodam, że:
1.Po zakupie przez pierwsze parę miesięcy było wszystko w porządeczku.
2.Zacina się na wszystkich przeglądarkach jakie posiadam(chrome, opera, Edge)
3.Najbardziej zaskakujące jest to, że gdy scrolluje sobie jakiś folder na kompie to jest gitara, ale jak otworzę sobie ustawienia (touchpada przykładowo) w centrum ustawień windowsa10 to tam problem znów występuje. W wordzie też działa bez zarzutu.

Ręce mi już opadają bo szukam rozwiązania od dłuższego czasu. Może miał ktoś podobny problem i jest w stanie pomóc?
#informatyka #zalesie #laptopy #problem #komputery #sprzetkomputerowy
  • 4
@Kawruk: skoro w niektórych rzeczach śmiga elegancko, a laguje na wybranych programach to raczej obstawiałbym problem od strony software. Sterowniki do touchpada dogrywałes w ostatnim czasie? Jakis window update Ci się nie wkradł czasami?
@Pozdrowiony: Nie miałem opcji aktualizacji jak wchodziłem w konfigurację płytki dotykowej od lenovo. Teraz szukając sterowników, najnowsze jakie znalazłem są z 30 maja. Spróbuję z nimi.