Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #klinkier pytanie dla tych co wiedza cos o klinkierze i scianach trojwarstwowych.
1. co da lepsza izolacje cieplna mur z cegly + 5 cm styro + sciana zewnetrzna z klinkiera czy mur z cegly + 20 cm styro ?
2. slyszalem ze dla sciany klinkierowej fundament powinnen wychodzic poza obrys budynku zeby ta sciana klinkierowa opierala sie na tym wypuszczonym fundamencie, a jesli fundament nie wychodzi poza obrys budynku to czy mozna go poszezyc ? np odkowac i dorobic dookola budynku dodatkowy fundament np o szerokosci 10 cm ?
  • 16
  • Odpowiedz
@szerokikarq: jak ja bym to robil to bym pamietal, ale to jest dom z lat 80, kostka, dowiem sie jak odkope, ale pewnie nie ma na tyle szerokiej lawy zeby jeszcze jedna warstwe bloczkow stawiac, dodatkowo dom ma piwnice, i teraz pomysl tylko ile trzeba by wykopac dookola budynku bo jeszcze przeciez trzeba by ocieplic nowa warstwe bloczkow.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Nic nie odkopuj i się za to nie bierz. Zrób płytki klinkierowe. Jak to było w latach 80 to tam żadnej ławy nie ma, tylko wpieprzone jakieś kamienie w beton. Ostatnia opcja to zacząć z konsoli (takiej jak nad oknem) z nierdzewki. 300 zł/mb netto, pomnóż przez obwód budynku. Do tego przypominam, że klinkier to jakieś 500-700 zł/m2.
  • Odpowiedz
@szerokikarq: poczytam i rzeczywiscie o cegle to zapominam, tylko tylko jeszcze ta plytka elewacyjna, bo jak czytam to tak srednio na styropian mozna to dawac, tzn mozne ale nie bardzo od dolu do góry bo odleci razem ze styro, trzeba by walic mase kolkow w styro, ale to sa kolki stalowe to sie robia mostki, wiec zostaje powiedzmy cokol w plytce.
  • Odpowiedz
  • 0
@szerokikarq a odnosnie ceny za klinkier to chyba troche przesadziles bo cegla kosztuje jedna 2.5 zl,a w metr wchodzilo by ich sto gdyby nie dylatacje wiec, rozumiem ze zapraawa kosztuje chyba ze policzyles juz z robocizna, no ale tak czybinnaczej i tak odpada, a na codzien zajmujesz sie budowlanka? Teoretycznie czy robisz jakies roboty?
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Zawodowo. Liczyłem z robocizną, firmy wołają 300-350 netto za ułożenie klinkieru. Na m2 wypada 40-50 cegieł (zależy od grubości fugi i wymiaru cegły, "niemieckie" są wyższe i wychodzi ich mniej na m2). Zaprawy wychodzi około 1 kg/cegłę. Do tego trzeba doliczyć pierdoły typu kratki wentylacyjne, izolacja pozioma, kołki, konsole do murowania nadproży, taśmy dylatacyjne. 500 zł jak nic, a jak chcesz murować sam klinkier, to tego nie rób. Wydasz kupe
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Tak podpowiem że @szerokikarq dobrze mówi. Dwa lata temu stawiałem komin z klinkieru. Ekipa policzyła sobie 4zł od cegły (tylko robocizna). Pieprzenia z tym kominem było na dwa - trzy dni bo musieli czekać aż wyschnie warstaw niżej co by domurować kolejne warstwy a i tak powiem, że efekt nie jest powalający z bliska. Tak więc zastanów się nad tym klinkierem.
  • Odpowiedz
Polecam rozwiązanie zastosowane u nas parę lat temu. http://www.alhar.pl/ - płytki klinkierowe wtopione w pianę PUR - dostarczają Ci gotowe panele z wybranym przez Ciebie wzorem płytki. Masz klinkier i docieplenie w jednym. Wystarczy to przykręcić kołkami, zapiankować i zafugować. Jako, że nie stosuje się kleju do płytek można prace wykonywać nawet na mrozie. Jedynie z fugowaniem trzeba poczekać do wiosny. Byle nie odwlekać w nieskończoność jak sąsiad, który płyty zamontował samodzielnie
  • Odpowiedz