Wpis z mikrobloga

Halo halo, mam pytanko.
Przed chwilą odwozilem dziewczynę do domu,
Wyjeżdżając z parkingu z prędkością około 20km/h może mniej I lekkim naciśnięciu hamulca auto wpadło w poślizg I #!$%@? w krawężnik.
Opony zimówki. Musiałem jechać 5-10 km/h żeby dowieźć dziewczynę do domu.
Wracając zrobilem mały test, jechałem coś pomiędzy 10 a 20 km/h lekko nacisnalem hamulec auto zaczęło latać bokiem.
Czy z zimowymi oponami tak powinno się dziać?
Czy trzeba czekać aż posypia drogi.
Ps. #!$%@? zderzak na krawezniku ()
  • 18
  • Odpowiedz
@Volishpop: 4 lata to już mogą być #!$%@? te opony, pamiętaj, ze w zimowkach musi być większy bieżnik niż przepisowe 1,6 cm bo tyle to jest za mało, żeby było bezpiecznie, ja ostatnio na kostce brukowej się ślizgnalem na nowych oponach goodyear przy małej prędkości :/
  • Odpowiedz
  • 1
@Naturmensch: Chyba to będzie najlepsze wyjście, ale jak wypłata siądzie. Wygląda na to że będę biedny w tym miesiącu... No ale do grobu mi się nie spieszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Volishpop: tez nie mam abs w swoim gruchociku. Po kupieniu i jakis czas pozniej dowiedzeniu sie ze nie ma absu xD jak byl snieg to duzo sie slizgalem i hamowalem ze skrecaniem kierownicy zeby wyczuc ten samochod i nauczyc sie tego pulsacyjnego naciskania pedału
To musisz miec w pamięci mięśniowej bo w takich sytuacjam cialo dziala odruchowo i robi to czego je nauczyłeś
Na oponeo.pl można kupić tanio nowe opony
Niby
  • Odpowiedz