Wpis z mikrobloga

Piękna to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy. #pdk
Faktem jest jednak to, że po tylu latach nadal nie rozumiem zakończenia Cienia Czarnobyla. No bo z Zewu wynikałoby, że zniszczenie Zony to tylko jakiś radioaktywny sen Strieloka, chociaż słyszałem też kiedyś teorię, że Zewu w ogóle nie należy wiązać z fabułą Stalkera, bo nie za bardzo idzie tę część do niej dopasować.
#stalker
Pangia - Piękna to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy. #pdk
Faktem jest jednak to,...

źródło: comment_Btjnj7CM7D1FE8YlPPGQJ2p1Wde4FziR.jpg

Pobierz
  • 11
@Pangia: zakończenie Zewu Prypeci nie wskazuje, po którym zakończeniu "Cienia..." ma miejsce. Striełok tylko przychodzi i mówi, że ma informacje które mogą się przydać. Nie mógł wypowiedzieć swojego życzenia, bo wtedy by jakoś zginął. Nie dołączył do Ś-Z, bo by nie chodził. Nie zniszczył też Ś-Z i Zony, bo wtedy nie byłoby CoP-a. Jeżeli mam obstawiać przedział czasowy, to Striełok po wyłączeniu mózgozwęglacza i pójściu do Prypeci nie poszedł do elektrowni,
@Canova, @Rosenzweig, @Tranq: Ale skąd wam przyszło do głowy, że poszedłem do Spełniacza Życzeń? Zwłaszcza gościowi, który linkuje mi forum, na którym naklepałem ponad 4 tysiące postów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodziło mi o ten filmik, na którym Strielok kładzie się w trawę i mówi „Nie wiem, czy postąpiłem właściwie. Pewnie nigdy się nie dowiem. Ale udało mi się… i chyba z tego powinienem się
@Pangia to raczej nawiazanie do jego amnezji i tego ze nie wie czy postąpił slusznie (czy zrobil to co chcial zanim go zlapali monolitowcy). Nigdzie w grze nie jest powiedziane ze on odzyskal pamięć, nadal nie wie nic poza tym ze doktor mu powiedział ze jest strielokiek + znalazl schowek swojej grupy z deszyfratorem do drzwi w elektrowni. A moze wraz z grupa mieli calkiem inny cel, na przyklad dolaczenie do świadomości
A moze wraz z grupa mieli calkiem inny cel, na przyklad dolaczenie do świadomości z lub przejęcie nad nia wladzy? A zamiast tego ja po prostu zniszczył.

@Canova: Skłaniałbym się bardziej ku stwierdzeniu, że grupa Strieloka chciała po prostu odkryć tajemnicę Zony. Gdy jednak okazało się, że tak naprawdę żadnej tajemnicy nie ma – nie ma żadnego „Klondike artefaktów” (jak mówi Sidorowicz, gdy zleca na samym początku gry kradzież dokumentów z
@Pangia: Tylko że Lebiediew i Nowikow to byli członkowie tajnej grupy naukowców pracujących w jednym z X. Dokładnie chyba nad bronia gaussa. Tylko że potem tej broni używają oddziały monolitu tak naprawdę nie wiadomo skąd ją biorąc. Dziwne jest to że Strielok mimo to zgodził się na wspóprace z SBU i wojskiem gdzie widać że to ewidentnie tam są jakies związki pomiędzy monolitem a światem zewnętrznym.

A co do prypeci w
Juz fabryka jupiter przebijała klimatem całą prypeć

@Canova: Ale tylko za pierwszym razem, później była w #!$%@? nudna przez te wiecznie respiące się ślepe psy, które nie miały kłopotu z przybiegnięciem z drugiego końca fabryki i wbiegnięciem do ciebie na drugie piętro po schodach.

Tylko że potem tej broni używają oddziały monolitu tak naprawdę nie wiadomo skąd ją biorąc.

Szrama użył jej prototypu do wyłączenia hełmu psionicznego Strieloka. Jest teoria, że
@Pangia:
Naiwnie uważam, że mit monolitu był prawdziwy.
Po jego zniszczeniu w zonie zaszły pewne zmiany, jego żołnierze, stracili z nim łączność i uwolnili się spod jego wpływu.
Striełok wpisuje się w obraz typowej ruskiej postaci dramatycznej: jest indywidualistą, nie walczy o większe dobro, tylko z własnymi demonami i mimo zdecydowanej postawy moralnej nie odnosi żadnego zwycięstwa, tylko okoliczności go łamią.
Tak jak pisałem w tym streszczeniu fabuły, uważam, że zniszczenie
@Rosenzweig: Gdyby Monolit rzeczywiście istniał, frakcja samoistnie wyginęłaby po tym, co zrobił Strielok. Nie byłoby powodu, żeby ten mit podtrzymywać, a przecież nawet w Zewie Prypeci w misji z eliminacją oddziału Monolitu z księgarni Diegtiarow zgłasza Kowalskiemu, że pod stertą złomu znalazł prymitywną antenę i głośnik, więc po prostu ktoś z zewnątrz przemawiał do bandy idiotów, a ci wierzyli, że jakiś mityczny kamyk do nich przemawia. Tak samo ekipa Włóczęgi nagle
@Pangia: Czyste Niebo było wczesniej częsci Świadomości-Z ale się rozbiło z powodu różnić ideologicznych.
Czyste Niebo chciało ostatecznie zaorać noosferę i pzrywrócić swoistą normalność, albo umożliwić życie w strefie.
Świadomość-Z chciała kontrolować noosferę i wykorzystywać jej do kontroli nad umysłami ludzkimi.
Wszystko praktycznie w uniwersum Stalkera jest jasne wiec dziwia mnie te wszystkie posty pod OPem i jego samego.

"Clear Sky was formed after a split occured among members of the