Wpis z mikrobloga

Na co mogę się nadziać kupując starego #apple iPhone SE na Allegro? Chciałem kupić w miarę tani telefon dla mamy i wydaje mi się że SE będzie dobrą opcją (ew. myślałem też o 6S)
Jest jednak duża różnica w cenie na Allegro, a w "normalnym" sklepie.

Poradzicie coś?
  • 14
@wykopowy_brukselek: SE zwolnił? Zaktualizujcie do ios12 i ewentualnie może być już zużyta bateria dlatego.

@Kumagoro: Chcesz kupić nowy czy używany? Jak nowy to omijaj łukiem wszystkie niby "powystawowe" tak to kupując na allegro w większości przypadków dostaniesz fakturę vat marża, czyli w praktyce masz tylko rok gwarancji. Jak używane to według mnie lepiej od osoby prywatnej niż sklepu, ale to wiadomo zależy od stanu w jakim jest telefon.
@notedeagle: Wolałbym te tzw. "powystawowe" bo są stosunkowo tanie, a już jednego 'powystawowca' miałem (choć Android), i wyłączając problemy z baterią jest ok.
@worm_nimda: Android wymaga pierdzielenia się co jakiś czas, restarty, reinstalacje, pochłanianie baterii "bo tak". Apple ma tego typu umileń mniej.
@worm_nimda: Android wymaga pierdzielenia się co jakiś czas, restarty, reinstalacje, pochłanianie baterii "bo tak". Apple ma tego typu umileń mniej.


@Kumagoro: To jakieś legendy miejskie sprzed lat (podtrzymywane przez sprzeęt Samsunga :/ ). Do rewelacyjnego działania wystarczy jakiś Snap 6xx. Instalujesz co jest potrzebne i tyle. Przy czym poszedłbym w firmę, która ma najmniej bloatware.
Ale jak mama używała wcześniej Apple to oczywiście nie ma co zmieniać jej systemu.
Znam
To jakieś legendy miejskie sprzed lat


@worm_nimda: Słyszałem to jak kupowałem Nexusa 6p, który okazał się niedługo potem lagującym gównem
Teraz mam Galaxy S7, to samo. A nie mam tony aplikacji, twitter, wypok, whatsapp i parę pierdół które mam "wyłączone" w tle.
Może dla was Android działa dobrze, ja regularnie mam z nim problemy. A robiłem jakiś czas temu na iPhone 6S, i działał bardzo dobrze, mimo że miał już bagaż
@Kumagoro: Nie bierz powystawowe bo w przypadku iPhonów to chińskie składaki. Chyba ze trafisz rzeczywiście telefon w wersji demo, ale takiego raczej na Allegro nie spotkasz. Już lepiej kupić używany niż to chińskie gowno gdzie jest wymienione 3/4 części (łącznie z ekranem bateria i czasem nawet całym aluminiowym korpusem) na jakieś chińskie zamienniki.
@Kumagoro To ja powiem inaczej. Jestem z tych co to nidyrydy bez magiska czy roota. Za to moja żona nie potrzebuję takich wynalazków. Wcześniej miała Redmi Note 3 (ok. 2 lat) i dopóki nim nie rzuciła i nie rozbiła to wszystko chodziło bez problemu (nadal chodzi, bo udało mi się go naprawić :) ). Teraz ma Redmi Note 5. Facebook, Insta, Pinterest, Messanger i pierdylion innych aplikacji, cały czas BT i opaska
@Kumagoro Ogólnie wybierz co uważasz sam za stosowne. Z iphonem jest potem łatwiejsza sprzedaż jak się nie sprawdzi. Absolutnie nie kupuj na allegro od firm za dobrą cenę, bo 90% to gówniane refirby z Chin. Szukaj pierwszych właścicieli raczej i kupuj osobiście. Tyle w temacie samego zakupu. :)
planowe zwalnianie urządzenia jest jednym z nich


@worm_nimda: Niestety jakoś z doświadczenia widzę, że to Android mocniej zwalnia z biegiem lat. Ale każdy lubi to co lubi, nie każdemu pasuje zamknięty charakter iOS'a