Wpis z mikrobloga

#inwestycje #gielda #biznes #pieniadze Panie, kup Pan akcje pracownicze.. no ja kupiłem za ponad 30 tys. miał być w ciągu kilku miesiecy zwrot bo firma miałą wejsc na giłedę i by sie zarobiło z 4-5 koła może. liczyłem sie z tym że przeciez może nie wyjść, no ale w końcu wielki bizmesmen ze mnie to mówie a #!$%@? kupie... mija już pare lat a Gamrat nadal nie wszedł na tą giełdę, dostaje raz do roku jakąś gówno dywidende 1200zł.. szkoda mi kasy oczywiście ale już się pogodziłem z jej utratą.. raczej nic nie wskazuje na to ze wejdą.. więc tak pytam, może ktoś się orientuje z Mireczków czy coś sie dzieje w sprawie wejsca tego Gamrtau na giełdę? a jki jest sposób sprzedania tych akcji? tylko i wyłaczenie przez jakieś ogłoszenie jeśli znajdzie się jakiś leszcz który by to chciał kupić?
  • 13
  • Odpowiedz
@Kopytko1: Trzeba było jeszcze kupić trochę obligacji korporacyjnych. Tak samo prawdopodobne #!$%@? pieniędzy. Takie akcje kupuje się kiedy wejście jest pewne.
Tak, możesz sprzedać przez ogłoszenie albo pod zakładem ;)
Dawno temu roznosiłem pod zakładem ulotki o tym, że chce kupić akcje, spróbuj w drugą stronę, może jakiś jeleń się skusi.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kopytko1 4% to duzo wiecej niz lokata, to nadal wiecej niż inflacja. Jeżeli spółkę co roku stać na wypłacanie 4% dywidendy to znaczy ze jest w dobrej kondycji i napewno znajdziesz kupca na akcje.
  • Odpowiedz
@Kopytko1: no za 30k to też nie poszalejesz zbytnio. 4% w skali roku to przy obecnych stopach procentowych jest całkiem przyzwoitym zwrotem bez ryzyka.
Trzymaj to a jak wejdzie na giełdę kiedyś to sprzedasz.
  • Odpowiedz