Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tage: raczej będziesz czekać tydzień. Jeszcze jest spoko na Modlińskiej koło przystanku konwaliowa w kierunku trachomina, ale zapomniałem nazwy, uczciwi, dzwonią jak coś więcej ma wyjść nie robią z zaskoczenia i sami dają fv bez skandali, że jak to to będzie plus vat xD
@Invisible22: raczej nie planowałem diagnozować przez wypok, ale jak chcesz wiedzieć to są dwie sprawy:
-w samym momencie uruchomienia słychać trwający może 1s, może krócej dźwięk który opisałbym jako tarcie metalu o metal, oleju jest dużo, nie jest bardzo głośny, ale jest wyraźny, na ciepłym silniku chyba się nie pojawia
-im zimniej tym chyba bardziej, ale silnik wchodzi na wysokie obroty na luzie/wciśniętym sprzęgle dopóki się nie rozgrzeje. Opinie znajomych/internetu różne
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tage: Możesz sprawdzić silnik krokowy i/lub przepustnicę albo czujnik przepustnicy. Aczkolwiek z tego co się dowiedziałem to nic nie zrobisz bo te Toyoty tak mają i tyle. Nic niezwykłego. A co do dźwięku i oleju to pamiętaj że zimny silnik to gesty olej i nie rozprowadza się w ciągu kilku sekund.
@tage: rosnące obroty to zwykle problemy ze szczelnością dolotu powietrza lub przewodów podciśnienia. Niewdzięczna robota, bo to szukanie praktycznie w ciemno, chyba że dany silnik ma znane wszystkim przypadłości (jak np uszczelki przepustnicy w Renault)