Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, od jakiego czasu siedzę w fotografii, ale nigdy się jakoś szczególnie nie dzieliłem swoimi zdjęciami. Pomyślałem ze od czasu do czasu wrzucę sobie cos na mirko, konstruktywna krytyka mile widziana (plusy tez). Zakładam własny tag ( #fotonaprzypale ) żeby był porządek i żeby łatwiej było mnie czarnolistowac jakbym kiedyś zaczął spamować. Pozdro

Na dobry początek fota zrobiona niespodziewanie w Londynie, idę sobie przez miasto a tu nagle parada lotnicza nad głową, okazało się ze królowa miała tego dnia urodziny.

Nikon D5200, Sigma 18-50 2.8
f/4, 1/4000s, ISO-100
29mm

#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna
Pobierz przypalix - Cześć Mirki, od jakiego czasu siedzę w fotografii, ale nigdy się jakoś sz...
źródło: comment_9gGIv7zanFf5zJo4d9aCdASLphoG2ybF.jpg
  • 31
@Jaracz_Joint: Preselekcja przesłony, było tak jasno że nawet na najkrótszych czasach i najniższym ISO otwarta przesłona była za jasna. Byłem tak zaskoczony tymi samolotami, że nawet nie zdążyłem bardziej przymknąć przesłony, dlatego fota była lekko prześwietlona. Ale przyznam rację panu @POFUR, RAWy wiele wybaczają, chociaż według mnie nie ma w tym nic złego ;)
@Domownori: Jesteś fotografem i pracujesz na Rawach? Ja mam zgoła odmienne zdanie. Prześwietlony fragment możemy przyciemnić i wyjdzie szara plama. Chyba, że masz na myśli za jasne, ale nie prześwietlone? Aparat wyświeta tą górną granicę zakresu jasności. Nie raz z czarnego Rawa wyciągałem całkiem niezłe zdjęcie jeśli oczywiście robiłem na najniższym ISO.