Wpis z mikrobloga

Dzisiejszej nocy miałem jedno z dziwniejszych przezyc jeśli chodzi o praktykowanie LD, OOBE.
Otóż, świadomie osiągnąłem to dziś dwa razy. Jak wiecie lub nie, piszę tekst w którym chcę dowieść że OOBE to nie jest żadne wyjście z ciała a inna forma świadomego śnienia czyli nic innego jak majaki w mózgu. Dziśz otrzymałem subiektywny (jak wszystko w tym temacie chcąc nie chcąc) dowód na to.
Przeprowadziłem eksperyment z kartką.
Wywołałem OOBE, wstałem z łóżka (tym zmyślonym ciałem), wszystko w pokoju było jak w realu, za oknem także, wziąłem więc długopis i napisałem na leżącej na biurku kartce jakiś tam tekst. Jeśli OOBE to faktyczne opuszczenie ciała i poruszanie się we fizycznym świecie ciałem astralnym, to tekst na kartce zobaczę gdy wstanę.

I co? I to co myślałem, kartka leży ale jest czysciutka jak była.

Kładę się spowrotem i myślę że drugi raz to zrobię i wyjdę na korytarz a z niego na dwór. Jeśli OOBE to faktycznie wyjście z ciała to pójdę w nieznany teren miasta swoim astralem, a potem w dzień pójdę tam fizycznie.

Co dziwne, co udało mi się pierwszy raz i z czego jestem dumny, zamknąłem oczy i już po dosłownie ze 20 sekundach, nie tracąc świadomości, podniosłem się z łóżka, swoim ,,oobeowskim " ciałem i zaraz zrobiłem test z kartką, a potem wyszedłem na korytarz.
I tu zonk bo nie było tam korytarza tylko dach budynku i widok na jakieś obce miasto. Czyli już zwykły sen tylko że że świadomym mną. Pomyślałem że wybudzę się i sprawdzę kartkę.

Wstałem i kartka znów pusta.

Także nie bądźcie idiotami i nie wierzcie że OOBE to jest wyjście z ciała. Bo potem skończycie być może jak największy piewca tego poglądu, król nadinterpretacij, pan Sugier, który jakiś czas temu ogłosił że jest inkarnacja Św. Piotra.

#swiadomysen #oobe #ld #eksperyment #sen #zjawiskaparanormalne #swiadomesnienie
  • 19
@wujeklistonosza: klasyczne OOBE kojarzy mi się raczej z wychodzeniem z ciała jak podczas operacji operowany widzi całość operacji. Jak sama nazwa mówi.
Za wikipedia (wiem, nierzetelne źródło): "wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby uważające, że doświadczyły OBE, wedle swoich relacji mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować się z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ich ciała spoczywały we śnie, lub głębokim relaksie".
Nie ma tam nic raczej o oddziaływaniu
@wujeklistonosza: Nonsens. Wielu ludzi wyszło z ciała. Przypadek kobiety, która wyszła z ciała i widziała buta w kolorze czerwonym w przewodzie wentylacyjnym. Później lekarze weszli, pyk i bucik. Inny muzyk rockowy widział żarówkę OSRAM na holu podczas zatrzymania akcji serca. Inna pani, zdała po przebudzeniu z narkoty relację jak była w zupełnie innej sali niż miała operację. Wszystko się zgadzało: jej opis czynności wykonywanych przez lekarzy, szczegóły operacji, przebieg rozmów i