Wpis z mikrobloga

@mati75: bo też zacząłem w domu zmieniać przełączniki światła własnie na takie rzeczy i sobie po google home zarządzam ale jak mam płacić 1000 rocznie za cały dom tak zrobiony to dziękuje
@marek-jan: owszem ale jeśli za 5 lat mają stanieć, mają mieć większą sprawność, prąd podrożeje a słońca bedzie więcej to już będą bardziej no ale w takiej kaliforni to wiadomo

@Ritycho: no ja planuje też wszystko na sonoffach oprzeć a już gotowe rzeczy jak żarówki, gniazdka lampki xiaomi
@mati75: Tu sie akurat czepiasz. Dobrze podpial, do mA/uA i do common. Jak prad jest maly to po co ma mierzyc na mniej dokladnym zakresie do 10A. Problem w tym, ze za drugim razem ciolek podpial banana do A ale nie przestawil trybu pomiaru na AC i mierzyl na DC - stad wyszedl mu zerowy prad.
@eSUBA94: Ludzie robia smarthome dla wygody albo z lenistwa i nie patrza na zuzycie energii. Takie podejscie do smarta niestety zawsze bedzie malo ekologiczne. Co innego system scentralizowany z 1 modulem Wifi i zasilaczem i zdalnymi czujnikami podpietymi przewodowo. Ale do tego to juz trzeba grubszy remont w domu robic, a przelaczniki i czujniki (kazde z wlasnym wifi) sa coraz tansze i nikt nie patrzy ile go to w skali roku