Wpis z mikrobloga

Czy tylko mnie #!$%@? jak ten kraj wygląda? Chodzi mi dosłownie jak wygląda ten kraj. To co mnie najbardziej #!$%@? w tym kraju pod względem wyglądu:
-brzydkie chodniki,
-wszędobylskie blokowiska, które oczywiście będą stały jeszcze długo, bo ludzi nie stać na nic lepszego,
-#!$%@? wszędzie banery i reklamy typu januszex, etc
-nie dbanie o architekture - nie wiem w sumie jak to określić, chodzi mi o to, że na przykład mamy osiedle i jeden płot ma 2 metry i jest koloru czerwonego, zaraz płot obok koloru niebieskiego, który ma pół metra i tak ze wszystkim.
Chaotycznie i może ciężko zrozumieć, ale czułem potrzebe napisania tego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

aha i wszędzie gdzie się nie pójdzie to knajpy czynne od 6, alkoholicy, menele, dresiarstwo i karynostwo.
No i wisienka na torcie w postaci niszczenia wszystkiego co nowe
#przegryw #architektura #polska
p.....a - Czy tylko mnie #!$%@? jak ten kraj wygląda? Chodzi mi dosłownie jak wygląda...

źródło: comment_yPdjJBCvVX8lLgjNMq5FFGGVHqiFcHD6.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@przegrywanieToMojaPasja: Chyba tym się różnimy od cywilizacji zachodniej. My narzekamy i narzekamy a potem jako jedyną opcje widzimy emigrację z tego syfu no bo i tak nic nie zmienie. Na zachodzie ludzie starają się coś z tym zrobić, bo to jest ich ojczyzna i ich kraj. Tak jak np żółte kamizelki we Francji ale i też dużo innych ruchów społecznych.

Z drugiej strony co jedna osoba może zmienić i do tego
  • Odpowiedz
@przegrywanieToMojaPasja:
Nareszcie ktoś to głośno powiedział. Polskie miasta to gówno, plan zagospodarowania istnieje tylko jako strefy przeznaczone na to czy na tamto, bez spójnej wizji architektonicznej. Nowe budynki to paszczury z tanich materiałów postawione wśród starej architektury. Centrum to powinny być wysokie kamienice albo nowoczesne wieżowce, tyle.W związku z rozwojem, powinno się dążyć do burzenia blokowisk, na rzecz dużych, spójnych architektonicznie dzielnic z centrami pod postacią ulicy czteropiętrowych kamienic otoczonych wygodnym,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@przegrywanieToMojaPasja: Mirku, czy Ty jesteś moją żoną? Ją to też męczy tak jak Ciebie..

Co do innych krajów. Gdy pierwszy raz jechałem przez Szwecję (z Malmo, przez Goteborg do Sztokholmu) zastanawiałem się, co mi nie pasuje w krajobrazie. Myślałem, że chodzi o to, że wszędzie są lasy a wszystkie domy są czerwono-brązowe. To też. Ale dopiero jadąc drugi raz ogarnąłem. Brak pierdzielonych reklam! Nie ma bannerow na płotach, nie ma bilbordów
efek - @przegrywanieToMojaPasja: Mirku, czy Ty jesteś moją żoną? Ją to też męczy tak ...

źródło: comment_rroTAefCnxTj9fQYYPZsd6PUTfxONv7z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Zupełnie nie. Jeśli chodzi o zachód Europy to takie nagromadzenie krzywych chodników, reklam, nieogarniętych przestrzeni publicznych, braku logiki w urbanistyce itp. itd. widziałem tylko w Belgii chyba.


@czlapka: Wut, chyba nie byłeś w Brukseli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przegrywanieToMojaPasja W moim mieście na najbardziej ruchliwym, głównym że tak powiem, skrzyżowaniu #!$%@? tych reklam jak nigdzie indziej, jeszcze telebim postawiony również na reklamy, żeby kierowcy przypadkiem nie skupiali się na tym co się dzieje na drodze albo czy już się światło zmieniło, tylko oglądali sobie karkówkę w Carrefourze za 10,99 xD
  • Odpowiedz
@efek dobre książki, szanuję :)

@przegrywanieToMojaPasja to ciężkie do wyrażenia uczucie, które wiele osób tu opisuje, to wg mnie głównie kwestia urbanistyki. Urbanistyka polskich miast to w większości zabytkowe centrum, zazwyczaj jakas starówka i parę ulic z eklektycznymi kamienicami. Potem nagle pyk i blokowiska, urbanistyka modernistyczna, do tego poobdzierana z pierwotnych założeń, a także wiele tych założeń jest niedokończonych. Brak żadnej pierzei, losowy układ ulic itd. Tymczasem np. miasta hiszpańskie, mimo że
  • Odpowiedz
W wakacje byłem w Holandii i po powrocie do Polski widać gołym okiem ten syf, kolosalna różnica. Co tam jest: 1. każdy skrawek trawy jest koszony regularnie i nie wiem czy mają jakieś specjalne środki ale tam NIE MA chwastów.
2. ludzie nie wyrzucają śmieci na ziemię i sprzątają gówna po psach
3. każde miasto zdaje sie mieć jakiś przemyślany układ i regularny schemat a nie budynki stawiane po kręceniu kołem fortuny
  • Odpowiedz