Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu... a co tam będę smucił: od kiedy #filmweb wprowadził nowy wygląd portalu pracuję nad własnym programem do przeglądania ocen na Filmwebie.
Celem projektu jest (1) pobranie własnych ocen z FW i trzymanie ich lokalnie, na własnym komputerze, oraz (2) możliwość szeroko pojętego przeglądania ich, włącznie z filtrowaniem i sortowaniem. Żeby mieć jasność: NIE planuję robić pełnej nakładki na portal, z wyszukiwaniem i ocenianiem filmów itp. Plan obejmuje tylko umożliwienie przeglądania wystawionych ocen i list "chcę obejrzeć".
Załączam screenshot obecnego stanu programu. Zakładki "seriale" i "gry" są wyszarzone - na razie obsługuję tylko filmy; podobnie brakuje zakładki "do obejrzenia" - wszystko w swoim czasie.

Program* tworzę na razie tylko dla siebie - mam świadomość, że nie każdy jest freakiem na tyle żeby trzymać klona listy ocen i używać osobnego interfejsu do wystawiania ocen (filmweb.pl) a osobnego do przeglądania (moje dzieło), bo to niezbyt wygodne. W razie jednak gdyby kogoś coś takiego interesowało (nie byłem jedynym zawiedzionym nowym portalem) - zapraszam do obserwowania projektu na moim Githubie, stamtąd można pobrać wersję alpha.8 (wymaga do działania środowiska #python 3.6 - wszystkie informacje na stronie projektu).

* - na razie nie ma nazwy, tworzę pod roboczym kryptonimem fw-local. Wszelkie wasze pomysły na nazwę mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
salad_fingers - Od jakiegoś czasu... a co tam będę smucił: od kiedy #filmweb wprowadz...

źródło: comment_vvgZ8PRTGoOyb9HmVJG25k4DaG74P35y.jpg

Pobierz
  • 19
@Wh1ter0se: Hmmm. Wygląda to tak, jakby w ogóle żadne dane nie były odbierane z Filmwebu. Mógłbyś wkleić poniższy kod do pliku, wykonać go i podesłać mi wynik?

import requests_html
print(requests_html.pyppeteer.version)
import bs4
print(bs4.__version__)
import sys
print(sys.version)
@Wh1ter0se: Ach. Formatowanie zjadło podkreślniki w kodzie, widać zdążyłeś skopiować zanim zedytowałem. Odśwież tę stronę i spróbuj zaktualizowany kod. A w ogóle wygodniej by było przejść na PW, co sądzisz? O ile oczywiście chcesz i masz czas mi nadal pomagać.
@Wh1ter0se: W już dostępnej wersji alpha.10 naprawiono błąd powodujący wysypanie się programu, gdy użytkownik nie ma ocenionych żadnych filmów :P
@janusz-cebula: Nawet nie wiedziałem. Powiem ci, że zacząłem ten projekt raczej z myślą o sobie, po części jako bardziej praktyczne ćwiczenie z programowania. Dopiero po jakimś czasie stwierdziłem, że może się to przydać komuś jeszcze - ale nie mam parcia na szkło ;) Jeśli istnieją lepsze/bogatsze/prostsze (tu chyba atut mojego
@zethaer: Cieszę się, że podoba Ci się to co mam do tej pory, ale od razu Cię rozczaruję: nie planuję dodawać funkcjonalności wystawiania ocen. Odczyt danych z załadowanej strony FW jest prosty, ale dwustronna komunikacja (wyszukaj tytuł, pobierz dane, wyślij ocenę) to już zupełnie inna bajka - po prostu nie jest to coś w moim zasięgu, zarówno jeśli chodzi o wiedzę jak i wolny czas na rozwijanie i utrzymywanie tego.
Żeby