Wpis z mikrobloga

zważył


@wielka_glowwa: robiłeś nad kąpielą wodną? bo jak nie to polecam

a jak tak to kurde muszę uważać, bo zawsze tak robiłem i nigdy mi się nie zważył i myślałem, że takim sposobem się nigdy nie zważy xD

bądź co bądź polecam się nie poddawać i zrobić kiedyś jeszcze raz, albo dwa, albo pięć, bo sos jest serio pyszny, jak mi zostaje resztka to gotuje jajko i jem z jajkiem
a
@ShortyLookMean: mi się też za pierwszym udaje, później długo długo nie i potem znowu się udaje

nigdy nie wiem dlaczego, ale to chyba to, że za pierwszym razem trzymam się stricte przepisu, a potem chcę za duzo kombinować xD

pamiętam jak raz mi się tak żółtko przykleiło do miski w której bełtałem ten sos holenderski, że potem szorowałem ją z pół godziny, a za pierwszym razem było takie 'smooth', że wystarczyło
@wielka_glowwa sous-vide mówisz? Daj linka do sprzętu jakiego używasz. I jak to robisz? Prozniowo zamykasz łososia w worku? Czy tak normalnie? No chyba, że pracujesz w restauracji i masz dostęp do takich gadżetów. No ale samo danie brzmi całkiem nieźle, chociaz prezentacja dania jest dość słaba, nie kusi. No ale skoro takie pyszne to pewnie zależało Ci żeby #!$%@? to samemu XD
@wielka_glowwa: przeciagniety ten losos, ja bym to zrobil tak, ze bym wytopil boczek na patelni, te wytopione chipsy wrzucil do woreczka sous vide dla smaczku i zwiazkow maillarda, porobil lososia SV w temp 52 stopni, a nastepnie zesmazyl na pelnej #!$%@? one side na tluszczu z boczku, oczywiscie od strony skory, moze bym tez troche bastowal tluszczem z boczku z maslem

no i sos holenderski #!$%@? po calosci

a szparagi robione
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ricken: sprzęt z Lidla, teraz mają w sprzedaży to coś do pakowania próżniowego, wcześniej kupiłem samo urządzenie zaczepiane na garnku - do utrzymywania zadanej temperatury