Wpis z mikrobloga

@stojenapalcach: na Kanarach auto tylko i wyłącznie z „cicar”, zawsze jak lecę na Kanary to biorę od nich samochód.

Plus uważaj na fejki jeżeli chodzi o produkty znanych marek. Mnie w Morro Jable chcieli naciąć na 189 euro za podrabiane RayBany. A salon wyglądał legitnie i profesjonalnie.

Zależy gdzie stacjonujesz, ale jak gdzieś blisko Playa Blanca, to możesz wziąć prom na Fuertę, są dość tanie, a warto zobaczyć Dunes di Corralejo,
@stojenapalcach: Jeżeli będziesz wysyłała pocztówki, to uważaj. Są dwie firmy, które obsługują pocztę na Kanarach (przynajmniej dwie). Jedna to główna firma o nazwie Correos, a druga Swiss Post. Jeżeli chcesz mieć pewność co do znaczków, idź do placówki Correos (ichniejszy odpowiednik Poczty Polskiej) i kup znaczki bezpośrednio od nich. Pierwszy raz popełniłem błąd i kupiłem znaczki tam, gdzie kupowałem pocztówki. Przyszły po 3 miesiącach. Ostatnio jak byłem, to przyszły po 2
@stojenapalcach: co zobaczyć to na pewno:

- Park Narodowy Timanfaya - trochę poczytaj, chyba warto być jak najwcześniej, bo już od 9-10 mega kolejki. Nie wiem jak to jest jak samemu się jedzie, ja byłem z Itaką i mogę tylko powiedzieć, ze widoki zajebiste przez przednią szybę, a temu kto wpadł na pomysł, żeby po tym parku jeździć autokarem z przyciemnioną resztą szyb to ktoś powinien jebnąć

- Punkty widokowe -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Samcro: Auto taniej wychodzi z Autoreisen. Podobno to ta sama firma co Cicar, tylko tańsza. Ja mam właśnie rezerwację na luty, na Fuerteventura Citroen C3 na 7 dni z dodatkowym ubezpieczeniem za 78€ Chyba nawet drugi kierowca jest w cenie.
@segment: za Opla Mokkę X na 10 dni płaciłem ~120 ojro, cicar też daje ubezpieczenie pełne i drugiego kierowcę gratis. Różnica może być pewnie w okolicach 10-20 euro, dla mnie to żadna różnica, a z doświadczenia wiem, że na Kanarach warto wziąć samochód mocniejszy i większy, bo poruszanie się Fiatem 500 to dość wyrafinowany sposób na uprzykrzenie sobie wyjazdu.
@stojenapalcach: no i najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobre wino robią na Lanzarote, nazywa się El Grifo i kosztuje w okolicach 10€. Zdecydowanie polecam, jeżeli jesteś fanką win, warto spróbować. Jest bodajże 6 rodzajów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Samcro: Mi Cicar Fiat 500L w tym samym terminie policzył ok 110€ Dobra, nie ważne. Mam pytanie odnośnie ceny promu z Fuerteventura na Lanzarote. Orientujesz się może jak to wygląda cenowo mniej więcej za osobę plus auto? Zawolam jeszcze @crs333 i @petugh
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crs333: no właśnie sprawdzałem tą stronę, nawet teraz i wychodzi mi bilety na cztery osoby + auto 293€ Co jest chyba jakimś nieporozumieniem. Nic, mam wynajęte mieszkanie w Corelljo, więc pewnie na miejscu coś ogarnę.
@segment: generlanie może tak być, że takie ceny. Tanio jest dla rezydentów albo zorganizowanych grup. Zobacz, czy nie wyjdzie Cię taniej, jak np. popłyniesz bez auta i tam wynajmiesz auto na jeden dzień, tudzież jak bardzo chcesz zobaczyć drugą wyspę, możesz wykupić jakąś lokalną wycieczkę, może będzie taniej.

Edit: na jakie daty patrzysz? mi na tej stronce dałem np. wyjazd rano 10.01.2019 i powrót wieczorem i cena 186euro, przy zakupie biletu
@crs333: kilka lat temu będąc na wyspie szukałem najtańszego przejazdu na Fuerteventurę i zdecydowanie najtaniej wyszła wycieczka z lokalnego biura podróży w Puerto Del Carmen. Było to około 25euro/osobę w 2 strony, oczywiście bez samochodu. Na Fuerteventurze korzystałem z komunikacji autobusowej.
@stojenapalcach: też polecam PlusCar - wszystko w cenie, ceny były niższe niż u konkurencji, super wyluzowana obsługa. Korzystałem 3 razy i nigdy nie było żadnych problemów.

Moje tipy:
- plaże Papagayo - zdecydowanie najfajniejsze plaże na Lanzarote, dojazd szutrową drogą z Playa Blanca, po drodze jest pobierana niewielka opłata za wjazd (było to chyba 1.5Euro za samochód albo lub osobę, nie pamiętam dokładnie).
- koniecznie park wulkanów Timanfaya
- Los hervideros
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Edit: na jakie daty patrzysz? mi na tej stronce dałem np. wyjazd rano 10.01.2019 i powrót wieczorem i cena 186euro, przy zakupie biletu w dwie strony.

@crs333: 9 luty tak testowo wpisalem bo wtedy przylatuje na wyspę. Zobaczymy jak to wyjdzie na miejscu. Najwyżej Lanzarote zostanie na następne zimowe ferie.
@stojenapalcach: Pozwole sobie przekleic moj post z innego forum:

- Jeżeli chodzi o samochod zgodnie z sugestia z forum wzialem auto z plus car- 77 euro za 7 dni. Wystarczyl sam dowod, mozna wpisac w formularz dwoje kierowcow. Pan chcial platnosc karta, jednak udalo sie uprosic platnosc gotowka. Mialem samochod oddac z takim samym poziomem paliwa, jednak przy oddawaniu nikt niczego nie sprawdzal (wystarczylo zostawic auto na parkingu z kluczykami w