Wpis z mikrobloga

Ej mureny, jak to ugryżć. Mam dwa konta w moim korpo. Jedno zwykłe i admina. Chcę dodać konto admina do Microsoft Authenticator, bo nowy tool, którego zaczynam używać tego wymaga. W sumie mogę jeszcze w nim ustawić logowanie za pomocą phone call, ale chcę się logować via apka na telefonie. Wszystko jest fajnie, ale mam już w tej apce dodane zwykłe konto i teraz mi mówi, ze nie mogę dodąć kolejnego. Bez sensu, bo na logikę apka powinna mieć możliwość przechowywania kilku kont. A i zwykłego konta nie usunę, bo bez tego nie będę miał wjazdu do maila na telefonie. Spotkał się ktoś z was z czymś takim? Macie jakieś pomysły?

#microsoft #microsoftauthenticator #konto #pytanie #pytaniedoeksperta #2fa #mfa #weryfikacjadwuetapowa #weryfikacjawielopoziomowa #uwierzytenianie #u2f #kiciochpyta
Pobierz Cesarz_Polski - Ej mureny, jak to ugryżć. Mam dwa konta w moim korpo. Jedno zwykłe i ...
źródło: comment_Dx3va1cMpPVFCBh8Kv9xW1TgRZGnN19l.jpg
  • 13
@Cesarz_Polski: i żadne z nich nie jest już Twoim kontem adminowym, tak? Ja na swoim authenticatorze mam 10 kont, w tym ze 3 różne domeny AAD - na pewno się da :-)

Na androidzie: -> dodaj konto -> konto służbowe -> skanujesz QR i jest dodane?
Chcę dodać konto admina do Microsoft Authenticator, bo nowy tool, którego zaczynam używać tego wymaga.


drugie, to admin. Mam iOS

@Cesarz_Polski:
Przepraszam, ale nie do końca rozumiem co chcesz zrobić. Chcesz dodać do MFA konto admina, które już masz w apce?
@Cesarz_Polski: Ustawienia -> Rejestracja urządzenia -> czy tam jest zarejestrowane na e-mail w tej samej domenie AAD co chcesz dodać konta czy gdzieś indziej? Adres mailowy (@firma.pl) jest taki sam dla obu kont?
@Koliat: usunąłem oba i zacząłem rejestracje od admina. Dostałem info, że tego konta nie mogę dodać do MS Authenticator. Jutro złapię ludzi od tego i dowiem się czemu tak jest, bo w tej chwili nie jest mi to na rękę