Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem jest to opcja dla ludzi w konkretnym dołku ale i tak za zwyczaj dostajesz gównoleki, po których działasz jak zombie.


@Borni: nie byłeś nawet. Psycholog nie jest od prowadzenia farmakoterapii tylko od pomagania przez rozmowe i rozne techniki. Czy wszstkie sa skuteczne, czy kazdy jest tak samo dobry, no wiadomo ze nie. Tak samo jak nie kazdy mechanik jest dobry a czesc odpierdIla fuszere xD znam kogos kto byl
@Borni: Mylisz się.

Myślę że po prostu nie każdy psycholog i psychiatra się nadaje do tej pracy, a Ty akurat trafiłeś na taki przypadek, lub wzorujesz się na powszechnej opinii. Ja mam uraz do szkolnych, ale to dlatego że oni najczęściej jako specjalizację maja uzależnienia i z 3 z którymi miałem coś wspólnego jedna w miarę rozumiała istotę problemu.

Wśród psychologów sa też osoby mówiace coś w stylu typowego wykopka: "Nie
gównoleki, po których działasz jak zombie


@Borni: jeśli masz jakieś poważne problemy - może, ale zadaniem lekarza jest takie dobranie leków, żeby były skuteczne i nie wpływały na Twoje funkcjonowanie. Dobrze dobrane antydepresanty wcale nie wpływają na kontakt z rzeczywistością, zdziwiłbyś się jakbyś się dowiedział ilu Twoich znajomych jedzie na takich tabletkach ;)
@Zgredzimierz: wątpię żeby którykolwiek zawodnik się zdecydował pojawić w takim programie, zwłaszcza poważny zawodnik taki jak właśnie Slodkiewicz. Przyczyn jest dużo, ale głównie dlatego, że zawodnicy właśnie wiedzą co i po co robią i koks którego używają nie jest dla nich czymś co stanowi ucieczkę od kompleksów a czymś zupełnie innym.
@TestoDepot Chodziło mi o kogoś "dużego" z kulturystyki. Może faktycznie przesadziłem z Słodkiewiczem bo on to się chyba nawet nie przyznaje oficjalnie, że bierze koks chociaż każdemu go przepisuje :D Ale taki Koralewski albo "bigmotherfucker"( czy jakoś tak) z Bielska. Bo to jakby pytać ćpuna o skutki uboczne marihuany :P
W sumie smutne ale ja nie ufam psychologom, a raczej nie wierzę w ich skuteczność. Moim zdaniem jest to opcja dla ludzi w konkretnym dołku ale i tak za zwyczaj dostajesz gównoleki, po których działasz jak zombie.


@Borni: Chodzenie jak zombie to mit. Tak samo jak to, że leki zmieniają osobowość - nie, nie zmieniają. Dokładnie działanie zależy bardzo od tego, co ci dolega - bo w końcu w zależności od
@Oseghe

jak masz depresje, bo masz milion złotych długu, to jedyne co moze zrobić, to wkręcić ci, ze to nie jest problem.


Żaden psycholog nie będzie co wkręcał, że milion złotych długu to nie problem. A jeśli próbuje to go #!$%@? zmieniasz bo to jakiś tłuk a nie psycholog
@Zuchwaly_Pstronk: Chodziło mi raczej o zmiane podejścia do tematu co jest niczym więcej niż bardziej wyrafinowana manipulacja. Oczywiście, ze to jest problem i psycholog tego nie zmieni wiec dla niektorych osob psychologowie totalnie nie maja sensu, bo nie sprawia, ze nogi ci odrosna czy cos.
@Oseghe: powtarzam, żaden zdrowy na umyśle psycholog nie powie Ci, że nie masz problemu. Raczej będzie problem przedyskutowywał i zachęcał do jego rozwiązania. Nikt też nie idzie do psychologa "bo ma milion złotych długu". Idzie się do psychologa, bo ma się milion złotych długu i z tego powodu np. depresję i myśli samobójcze i to jest materiał, nad którym pracuje się z psychologiem. Psycholog pomagając Ci posprzątać burdel w głowie, pośrednio
@Zuchwaly_Pstronk: Nadal to nie zmienia faktu, ze problemy z powodu ktorych masz myśli samobójcze nie znikna, a dyskutowanie w jakiej #!$%@? sytuacji jestes mija sie z celem. Poza tym:
"Pomaga znalezc motywacje, żeby splacic dlug" - to jest wlasnie wyrafinowana manipulacja, bo moze ja nie chcę cale zycie #!$%@?, żeby nigdy tego długu nie spłacić?
Ja po terapii doszlam wlasnie do takiego momentu, gdzie moje realne problemy nie były do rozwiązania,
Nadal to nie zmienia faktu, ze problemy z powodu ktorych masz myśli samobójcze nie znikna


No tak, psycholog nie spłaci za Ciebie długu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to jest wlasnie wyrafinowana manipulacja, bo moze ja nie chcę cale zycie #!$%@?, żeby nigdy tego długu nie spłacić


@Oseghe: jaka manipulacja? xD Przecież to zwykła praktyczna pomoc, po jaką do niego przychodzisz. Najlepiej jakby powiedział "proszę z tym nic
@Zuchwaly_Pstronk:

No tak, psycholog nie spłaci za Ciebie długu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ani nie sprawi, ze nogi ci nie odrosna itp.

jaka manipulacja? xD Przecież to zwykła praktyczna pomoc, po jaką do niego przychodzisz. Najlepiej jakby powiedział "proszę z tym nic nie robić i się #!$%@?ć, należy się 150 zł" xD Nie wierze w to co czytam, psycholog robi swoją robotę, czyli pomaga odnaleźć siły na