Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Studiuję teraz na PW, wydział Mechatroniki. Podjąłem decyzję, że od października idę na inne studia. Jednak chciałbym podejść do egzaminów, może coś uda mi się przepisać. Będąc już po (zdanej) sesji, staję się studentem drugiego semestru (ectsy się zgadzają). W tym miejscu chciałbym od razu skorzystać z tego, co możliwe - legitymacja, ubezpieczenie, stypendium socjalne (teraz naprawdę się przydaje, nie pobieram "żeby wyciągnąć jak najwięcej hajsu"; fajnie by było nie rezygnować z tego, żebym w trakcie trwania drugiego semestru, kiedy zamierzam nie chodzić na zajęcia, mógł się przygotować do nowych studiów, które są bardzo wymagające - bez konieczności pracowania).
Jak to wygląda? Słyszałem, że na niektórych uczelniach są nakładane kary, za nie złożenie rezygnacji ze studiów i nie oddania legitymacji. W regulaminie PW nic takiego nie mogę znaleźć, na umowie też nie ma. Czy po jakimś czasie zostanę skreślony z listy studentów, bo nie chodzę na obowiązkowe ćwiczenia? Może ktoś był w podobnej sytuacji (i może na PW)?
Poza tym, jak wygląda sprawa z warunkami? Podchodząc do egzaminów, żeby mieć tylko te oceny (te przedmioty dają mi wystarczającą liczbę ectsów), nie bardzo mam ochotę na naukę całej reszty. Czy nie jest tak, że na początku drugiego semestru muszę zapłacić za warunki, albo skreślą mnie z listy studentów?
#studia #studbaza #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 2
  • Odpowiedz