Wpis z mikrobloga

Mirki, czy to normalne że #sketchup wykorzystuje tylko ~15% mocy procesora (i7-6700k)?

Da się to jakoś ustawić, żeby wykorzystywał wszystkie zasoby czy nic z tym nie zrobię? Program potrafi przyciąć przy modelowaniu domu...

Wołam też #budowadomu - może ktoś się tym bawił i akurat miał ten sam problem.
  • 8
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: no to pozostaje tylko kwestia uproszczenia widoku modelowania, aby tych przycinek było jak najmniej...

Ciekawe czy nie mają ludzi do tego czy aplikacja jest tak źle napisana, że nie da się z tym nic zrobić czy jest jakiś jeszcze inny powód...
@leesiuu: sam siedzę na 4930K i trochę się tematem interesowałem. Na jednej konferencji zapytałem się o co chodzi, bo wykorzystuję 10% zasobów kompa. Silnik aplikacji nie pozwala na wielowątkowość i nie mieli planów na wydanie kompletnie nowej apki (to było w 2017). Ogólnie to już powinna być premiera 2019 patrząc w historię wcześniejszych wersji, a nic nie słychać. Może zrobią to na co wszyscy użytkownicy SU czekają ( ͡° ͜
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: o kurde, no to u mnie to jest na pewno mały pliczek. Modeluję sobie dom, plik ma pewnie max kilka megabajtów.
Poczytałem ostatnio i ustawiałem kilka opcji, które pomogły w wydajności (widok bez tekstur i cieni), ale jednak czasami chwilę musi pomyśleć (choć teraz to raczej kwestia 1-3 sekund zamiast 10-15 jak wcześniej) zanim obróci mi model.

No jak dla mnie to mogą nie wydawać nowej wersji w tym roku,
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: wiem, minął prawie rok, ale pamiętałem o tym wpisie! Dotychczas korzystałem z wersji 2017, co mogło mieć wpływ na te zacinanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj w końcu wziąłem się za temat (miałem przerwę od modelowania), zrobiłem upgrade do wersji 2019 i jest zauważalna różnica. No dobra, na razie usunąłem kilkanaście elementów z widoku, ale też część dodałem więc na efekty przyjdzie mi poczekać jeszcze trochę.