Wpis z mikrobloga

@Rst00: Mam hp 2510p, który bez obciążenia procesora pozwala mi na 6h pracy, ale myślę o czymś bardziej wytrwałym, a za razem z mniej prądożernym procesorem (grafiki też się to tyczy).
Mikroprocesor ARM może być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rst00: No nie wiem. Mój mały Chińczyk jeździ ze mną wszędzie, gdzie nie chce mi się (albo się boję) brać głównego kompa i uptime miewa po podróży bez zasilacza po 10-11h. Matryca nawet na 10% jest jasna do pracy w oświetlonym pokoju, procek daje radę FF, TB i LibreOffice.
Chuwi Lapbook 12.3
Obsługiwany w 100%, WiFi, BT, usypianie do RAMu etc. przez openSUSE Leap 15
@Rst00: ¯\(ツ)_/¯ Windows, jakiś Discord_
Mi trzyma moja mydelniczka nawet dwa razy więcej. Jak następnym razem ze mną sobie pojeździ to wrzucę screenshota z uptime dla potwierdzenia. 4 godziny to mi mój leciwy 15" z i7 główny laptop potrafi wyciągnąć na klikaniu po tekście. Nie wiem, co ci ludzie na tym Windowsie tak prąd pożerają.
@Rst00: Ja kupiłem/zamówiłem tego "lapcia" przed premierą przeczytawszy kilka tylko zapowiedzi, gdzie właśnie miało być do 12h pracy na baterii. Jak go dostałem to tylko był problem ze sterownikiem touchpada (głupie rozpoznawanie gestów) i musiałem wyszukać rozwiązania (jednak komenda do wyłączenia opcji) i przy okazji dowiedziałem się, że matryca nie podświetla się powyżej 50% (fakt, a i tak dla mnie dużo za jasno). Później już nie miałem powodów do czytania recenzji