•  

  6115975 - 1700 - 1700 = 6112575

  Za poniedziałek i wtorek.
  Chłopaki ozdrowiały na tyle, żeby pójść na basen - więc z jednej strony dobrze, bo MUSZĘ być na basenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z drugiej mniej dobrze, bo mam max. 45 minut i trzeba się zbierać... Nie ma co narzekać.

  W poniedziałek było z początku dość ciężko - 5 osób na torze, w tym dwie dość woooolne. Ale byłem tych parę minut wcześniej, więc jakoś udało się w miarę nadrobić, poza tym szczęśliwie te dwie panie po 15 minutach się ulotniły.
  Upomniany przez trenera syna że przy kraulu za słabo macham nogami i źle nabieram powietrze starałem się tym razem robić dobrze... i faktycznie było lepiej. Oczywiście nadal robiłem żabka + kraul, niby mogę zrobić 2-3 baseny kraulem ale już przy drugim widzę wyraźnie gorszą wydajność: normalnie jak płynę żabkę i wracam kraulem, to mijam taką linkę w 2/3 basenu przy 10, max 11 machnięciu - gdy płynę kraulem i wracam kraulem, to jest to już jakieś 13-14. machnięcie... no i ewidentnie czuję że gorzej mi wtedy idzie, słabiej z oddychaniem itd. Pewnie nadal słaba technika.

  Wczoraj było... kurczę, czad ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najpierw pływałem sam z jakąś laską która śmigała jak torpeda, po 10 minutach wyszła i pływałem sobie sam. Dopiero po jakichś 20 minutach ktoś doszedł, potem się minimalnie zagęściło... ale i tak było luźno i przyjemnie. Młody miał lekcję indywidualną, bo pozostałe dzieci zachorowały - po tych 45 minutach non-stop na świeczniku był tak wymęczony, że nawet nie chciał ze mną pływać tylko poprosił żebym sobie jeszcze popływał a on pójdzie do jacuzzi ( ͡º ͜ʖ͡º) na co, rzecz jasna, przystałem.

  No to teraz byle do poniedziałku. Miłego!

  pokaż spoiler #plywajzwykopem #plywanie #ruszkrakow

  •  

   @enron: małe zmiany w technice i pływa się dużo lepiej, też pływałem jakiś czas sam, ale nogi mi uciekały, słabo wodę czułem i tempo bardzo niskie. Odkąd pływam ze znajomymi czuję, że pływam kilka razy szybciej, ktoś zawsze doradzi i jest element rywalizacji, więc polecam znaleźć kogoś do wspólnego pływania

  •  
   d......n

   +1

   @enron: No tak. Koleś zrobił 1700 w 45min i narzeka, że słabo... Nie twierdzę, że się nie da nic poprawić... no ale nie przesadzajmy... i jeszcze mówisz, że ktoś Ci przeszkadzał... To ja na pustym torze ledwo do 1km dobijam...

   Edit: Przepraszam. Frustracja ze mnie wyszła... Muszę więcej pływać i poprawić technikę.

  •  

   @enron: małe zmiany w technice i pływa się dużo lepiej, też pływałem jakiś czas sam, ale nogi mi uciekały, słabo wodę czułem i tempo bardzo niskie. Odkąd pływam ze znajomymi czuję, że pływam kilka razy szybciej, ktoś zawsze doradzi i jest element rywalizacji, więc polecam znaleźć kogoś do wspólnego pływania

   @boiledturtle: fajnie by było, ale dla mnie znalezienie towarzystwa do basenu to niemal mission impossible... Nawet nie znam nikogo kto pływa na tyle, by był skłonny pływać w trybie "non-stop". A jeszcze dopasowanie terminów, godzin... masakra :) To samo mam z bieganiem...

  •  

   @diwmaron: trochę narzekam, bo widzę że moja technika ssie właśnie po tym, jak mnie wykańcza kraul na więcej niż jeden basen. Oczywiście że jest nieźle, bo nieco ponad rok temu w ogóle nie pływałem nic ponad 1-2 baseny dowolnym stylem... ale zawsze może być lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: d......n
  •  

   @enron: no i dobrze kolega @diwmaron mówi: 1700 w 45 min i jeszcze z przeszkadzaczami na torze to niezły wynik

  •  

   @boiledturtle: dopiero jakoś ostatnio udało mi się wejść na poziom 60 basenów w 40 minut, dzięki poradom trenera, a wczoraj na starcie dałem z siebie wszystko i pyknąłem pierwsze 20 basenów w 12:30... Marzę żeby zejść poniżej 12 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a niektórzy obok mają taki motorek w rękach że pewnie i w 8 minut by to zrobili... Muszę kiedyś zapisać się na kurs doskonalenia.

  •  

   @enron: oglądasz jakieś filmiki instruktażowe do doskonalenia techniki?
   Możesz też poprosić kogoś, żeby nagrał jak pływasz, może uda Ci się coś wyłapać

  •  

   @boiledturtle: jestem trochę zbyt leniwy, jak jestem na basenie to chcę przede wszystkim korzystać - na razie po prostu próbuję jakoś wyrobić sobie wytrzymałość, formę i poprawić oddychanie a kiedyś po prostu wezmę parę lekcji ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gorące dyskusje ostatnie 12h