Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś stali bywalcy jeśli chodzi o tag #islandia ? Planuje podróż i chciałem podpytać o pare spraw. Jeśli ktoś ma ochotę pomóc to będę bardzo wdzięczny.
  • 10
  • Odpowiedz
@Palnior9: Wiele nie zobaczysz. Jedz na Golden Circle (gejzer, wodospady) i pojedz do lodowej laguny (po drodze tez jest pare miejsc). Moze zajdz do Ice Caves skoro bedziesz w lutym. Wiecej pewnie nie ma sensu robic bo spedzisz dzien w samochodzie plus nie wiem jak tam drogi w lutym czy przejezdne wszystkie.
  • Odpowiedz
@Palnior9: przede wszystkim sprawdzaj mape road.is pod względem pogody i przejezdności, zaczynając od golden circle i dalej przez południe , zobaczysz tam wodospady widoczne z drogi, w Viku masz czarną plaże i cmenatrz z kościołkiem na wzgorzu z ladną panoramą aż do Jökulsárlón gdzie masz jezioro z kawałkami lodowca no i kryształową plaże a przy słonecznym dniu może uda Ci się zobaczyć foki :) ale musisz mieć ciągle na względzie kondycje
  • Odpowiedz
@Palnior9: a jak będziecie mieli okazje kiedy indziej w cieplejszym okresie to koniecznie uderzajcie na północ, odcinek drogi za Egilstadir z księżycowym wyglądem i miasteczko typowo północne Akureiry zaliczam do najlepszych miejsc na Islandii... i w ogóle najlepszych jakie w życiu widziałam !
  • Odpowiedz