Wpis z mikrobloga

Mirki powiem Wam, że jestem w szoku jak łatwo w Polsce można wyłudzić kredyty na słupa.

Kupiłem LEGALNIE na Allegro laptopa. Wybrałem opcję raty. Przekierowało mnie do PayU i rat Aliorbanku. Cały wniosek był tak skonstruowany, że po podaniu danych z dowodu osobistego i informacji o zarobkach - wpisałem tylko kwotę bez żadnego poświadczania tego dokumentami, musiałem też zrobić weryfikację przelewem za 1 zł. Puściłem przelew ekspresowy. Po 20 minutach dostałem info z Allegro, że kupiłem laptopa i że sprzedający otrzymał wpłatę.

Wszystko zrobiłem LEGALNIE, ale gdybym chciał zrobić to samo na słupa i potem rat nie spłacać, to nie byłoby po drodze żadnej przeszkody. Wystarczy bezdomny z dowodem, założony ROR z bankowością internetową z wpłaconą 1 zł i można brać.

Dlatego pilnujcie swoich dowodów osobistych jak oka w głowie, bo zgubiony/skradziony, który trafi do złodzieja szybko zostanie wykorzystany. A Wy będziecie musieli spłacać cudze raty. Czytałem gdzieś że odkręcanie tego to koszmar.

#niebezpiecznik #ostrzezenie #kredyt
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iighlaq_alhabl: Teoretyzujesz. Zdecydowanie jest łatwiej otrzymać kredyt, jednak zostajesz sprawdzany przez bank dość szczegółowo.

Masz na swoim koncie historię kredytową = łatwiejsza droga do zakupów na raty.

Żaden bank nie udzieli pożyczki osobie , która tej historii nie posiada bez wykazania stosownych dokumentów.

System jak to zwykle bywa może być nieudolny i czasami zdarza się , że fraudy przechodzą. To jest dosłownie promil w tym całym biznesie.