Wpis z mikrobloga

@YoshiTurboMaster:

Zgodnie z prawem to nie jest przestępstwo ale moralnie można się zastanowić.


Czyli jeśli w pracy okradają cię z czasu, i wykorzystują twoją sytuację, do płącenia ci groszy to nie jest przestępstwo. Ale jeśli ty wykorzystujesz kiepską lub brak ochrony, do wynoszenia rzeczy z firmy, to już jest przestępstwo?

Kradzieżą jest niesplacanie kredytu


A jeśli to chwilówka, i osoba została wprowadzona w błąd, który wynikał z jej niezrozumienia warunków kredytu?
@Lucifer_vult_animae_tuae: Nikt nikogo w pracy nie okrada chyba, że pracownik coś wynosi. Każdy pracuje za tyle za ile się zgodził. Godzinowo nie pasuje? Idź do innej pracy.

Jeżeli ktoś nie rozumie umów które podpisuje należy skierować sprawę do sądu. Pożyczka z dużym prawdopodobieństwem będzie uniewazniona jeżeli udowodni się niepoczytalnosc takiego człowieka i ewentualne ubezwlasnowolninie żeby taka sytuacja nie miała wiecej miejsca.

Komornik jest od odzyskiwania długów a nie od kradzieży. Zanim
@Lucifer_vult_animae_tuae: Nikt nikogo nie wyzyskuje jeżeli obie strony wywiazuja się z umowy.

Gdybym myślał jak Ty to bym do dzisiaj nosił kartony w magazynie za 1200zl. Niska płacą była impulsem do szukania nowej i po paru takich zmianach doszedłem do względnie satysfakcjonującej kwoty. Myślę, że popracuje jeszcze z rok i będę szukał kolejnej lepiej płatnej bo powoli dobijam do sufitu w aktualnej. Może nawet będzie trzeba zmienić miasto ale takie życie.
@YoshiTurboMaster:

Nikt nikogo nie wyzyskuje jeżeli obie strony wywiazuja się z umowy.


Nie, Często jedna ze strony wykorzystuje uprzywilejowaną pozycję.

Gdybym myślał jak Ty to bym do dzisiaj nosił kartony w magazynie za 1200zl.


Dzis mamy dobrą koniunkturę. Ale co było na początku lat 90? Każdy chciał jakąkolwiek pracę, dlatego Janusze wyzyskiwali kogo się dało.
@Doman_60: Jestem uczulony na pewne typy #!$%@?, nawet nie wiem co napisałeś,ale pewnie było to bezwartościowe. No cóż. Jeśli wpis nie przedstawia argumentów, tylko atakuje jest usuwany. Takie są zasady.
@Lucifer_vult_animae_tuae: zadawałem pytania i nie atakowałem (chyba że chęć zrozumienia twojego pozycji to atak). Pytałem o to kiedy zaczyna się wyzysk, jak definiujesz kapitalizm i co zrobiłbyś w sytuacji w której jest duże bezrobocie i w związku z tym niskie płace (bo zakładam że coś wg ciebie trzeba zrobić)

Usuwasz wpis nawet go nie czytając - a teraz jeszcze kłamiesz że Cię atakowałem, kiedy już nie możemy tego zweryfikować ( ͡
@Doman_60:

Wyzysk – występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem własnym.


co zrobiłbyś w sytuacji w której jest duże bezrobocie i w związku z tym niskie płace


Obniżyć podatki dla małych biznesów, wspierać małych przedsiębiorców, dotować prace społeczne, czyli wpompować trochę pieniędzy w lokalny rynek.

A definicje kapitalizmu masz w internecie.

Usuwasz wpis nawet go nie czytając