Wpis z mikrobloga

@pandaci:
ds713+ używam od 3 lat 24/7/365 bez problemu wszystko chodzi, w tym momencie mam ponad 180 dni uptime,
teraz nowa zabawka przyszła ds918+, bedzie podmieniona za 713+ czekam tylko wolną chwile
via Android
  • 0
@Ritycho Chce nówkę aby posłużyła kilka lat i później ewentualna podmianka na nowy model. Wcześniej zaglądałem bardziej w stronę QNAPa i tam zaciekawił mnie TS-251b w Synology to widzę DS218+ podobne parametry. Cena prawie podobna, co przemawia za Synology?
@pandaci: nigdy nie używałem qnapa wiec sie nie wypowiem, z synology mam stycznosc od kilku lat i to rozne modele od ds110j po rs818+,
prosta konfiguracja, aplikacje na telefon, dostep z zewnątrz do każdego z serwerów nawet przy ip prywatnym, dużo aplikacji, automatyczna synchronizacja plików, mapowanie folderów na serwerze jako dysk sieciowy na win/linux/iOS, bezproblemowa praca z kamerami, można podłączyć do serwera drukarkę usb przez co jest ona wykrywalna jako drukarka
@pandaci: qnap na Intelu tak jak pisze @cysiekw.
Pomyśl czy kieszenie tylko na dwa dyski ci wystarczą?
Może dla kamer oddzielna kieszeń? Na dane zostaje już tylko jedna (przy ts-251b)

Dodatkowo przytoczony przez Ciebie qnap ma HDMI poza tym wszystkim co synology z opisu @Ritycho
via Android
  • 0
@ostwald 2 wystarczą bo i tak mirroring będzie ustawiony. Kamery to będzie taki dodatek na razie z jedną sztuką. Można przez apke ustawić automatyczną synchronizację galerii z telefonu i plików z kompa? Tak jak Dropbox?
bo standardowo obsługa 1 kamery


@ostwald: heh, no tak średnio bym powiedział, to zależy od wersji, wersje podstawowe mają 1 licencje, wersje z + albo play mają po dwie i więcej