Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #fotografia #filmowanie #grafika zapewne duża część z Was używa programów firmy Adobe.

Czy używacie wersji CC czy wersji pudełkowej?

Myślałem o zakupie wersji pudełkowej z wieczystą licencją, biorąc pod uwagę jej koszt to zwróci się w ciągu dwóch lat.

Kojarzę jednak, że jakiś czas temu była afera z jednym mirkiem, który kupił oprogramowanie w wersji pudełkowej i wyszła później jakaś lipa z tego. Czy jest sposób aby przed/po zakupie sprawdzić czy wszystko na pewno będzie dobrze u Adobe?

Jeszcze jedno pytanie, czy oprogramowanie z licencją wieczystą mogę w przyszłości sprzedać lub oddać innej osobie? Jakiś czas temu weszło w UE prawo pozwalające na to, ale wiem że producenci oprogramowania starali się to obejść :)

#kiciochpyta
  • 19
prywatnie mam cs w wersji photoshop illustrator in design. W pracy już 2 rok na cc i o ile na początku różnice były minimalne, a nawet śmieszne o tyle teraz to już przepaść. O Afinity słyszałem wiele dobrego ale po prostu nie mam czasu na testowanie i ewentualną przesiadkę. Co do wersji z allegro zapewne jest legitne do użytku przez Ciebie ale już niekoniecznie żebyś mógł odsprzedać to chyba działa raczej na
@MG78: Mirek który miał problemy nie używał wersji pudełkowej, tylko kupił sam klucz - widocznie od jakiegoś szemranego sklepu. Wersji pudełkowych nie ma już od dawna na rynku a te wersje "pudełkowe" które tak sprzedawcy reklamują to są właśnie same klucze (w Design Standard CS6 to w tym pudełku i tak było tylko powietrze i płytka CD) ;)

Ja osobiście używam CS6 i dla mnie jest to program kompletny - ma
@MG78: Te sklepy sprzedają niby czyste klucze, więc nic nie trzeba przenosić. Transferu dokonuje się kiedy kupujesz program używany przez inną osobę i przypisany do jego adobe id.
Jeszcze na początku roku można było na legalu zakupić klucz na stronie sklepu Adobe, ale #!$%@? usunęli je z oferty.
@MG78: różnica jest w 2 podstawowych kwestiach - obsługa nowego sprzętu (LR6 niestety nie jest już rozwijany i z najnowszym sprzętem raczej nie zagra), oraz kilka przydatnych funkcji jak np. range masking, de-haze i pewnie kilka innych drobiazgów które mogą okazać się bardzo przydatne. Dodatkowo biorąc pakiet CC fotograficzny, w pakiecie dostajesz Photoshopa.
Z zakupem wersji 6 raczej nie powinno być problemów (ostatnio znajoma brała z allegro - kupujesz, dodajesz klucz