Wpis z mikrobloga

Ostatni gwizdek...

Students starting courses in the 2019/20 academic year

EU nationals, and their family members, starting courses in England in the 2019/20 academic year, will also remain eligible for undergraduate and postgraduate financial support from Student Finance England for the duration of their course, providing they meet the existing residency requirement.

Students should consult their institution’s student finance office, or the GOV.UK website, for information on what support they may be
@SirFenshi: Mimo wszystko nigdzie nie znalazłem info, że student loan nie będzie kontynuowany w latach późniejszych. Obecne zasady wymagają zamieszkania przez min 3 lata (5) w UK.
Startujący w 2019/2020 mają zapewniony fakt kontynuacji kredytowania do końca studiów.
Nie chcę Cię dręczyć, ale orientujesz się jak wygląda spłata i poziom £25k po zakończeniu studiów? W PL to chyba nie do pomyślenia.
@YellowPinker: W PL oczywiście, że nie bo to ponad 120 tysięcy PLN, ale planuje zostać w UK i robić karierę naukową w kierunku MSc i PHD, a biomedical sciences to dosyć wymagający kierunek, więc i zdolna osoba może po nim łatwo znaleźć dobrą pracę.
@SirFenshi Polecam popytać się indywidualnie uczelni. Niby począwszy od roku akademickiego 20/21, to nie jest pewne, czy studenci z UE będą mieć takie same oplaty jak international students czy nie, ale np Coventry Uni zapewniło, że bez względu na Brexit studenci z UE będą traktowani na dokładnie tych samych zasadach do tego roku 20/21 włącznie.
@motoinzyniere Naprawdę "to samo gówno"? Pytam poważnie, bo jak dla mnie w UK jest mega wsparcie od prowadzących/nauczycieli, oraz dobre wyposażenie, czego o polskich uczelniach powiedzieć nie można ))¯_(ツ)_/¯
@Ag90: Ano, niestety.

czego o polskich uczelniach powiedzieć nie można

Wiesz to, czy powtarzasz to co inni Ci powiedzieli?

@SirFenshi: 27k to chyba przez 3 lata. Laska nie dostała kredytu i kombinowała. Jak znajdziesz takie drogie studia na stronie Oxfordu, to pokaż. Jedyna sensowna opcja to po 1wszym stopniu w PL znalezienie finansowanych studiów DPhil połączone z MRes i za wszystko Ci płacą i jeszcze dostajesz stypendium w wysokości ~15k
@motoinzyniere No to jestem zaskoczona ( ͡° ʖ̯ ͡°) co prawda nie studiowałam w UK, jedynie skończyłam tutaj college (stąd moje pozytywne wrażenia z brytyjskiej edukacji), ale myślę o studiach tutaj (byłam nawet na dniach otwartych uczelni), a z kolei w PL studiowałam.