Wpis z mikrobloga

#programowanie #frontend #javascript #angular
Mirki rada potrzebna. Korzystam z tej libki do daterangepickera. Niestety nie spełnia ona wszystkich wymagań dlatego postanowiłem stworzyć daterangepicker na jej podstawie, dodając możliwość widoku samych miesięcy/lat. Jednak na froncie jestem świeży, dlatego chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z tworzeniem własnej kontrolki na podstawie istniejącej? Czy pobieram taką libkę z githuba i ją w jakiś sposób edytuję, czy tworzę nowy komponent i w nim używam tej libki dodając moje customowe opcje? Będę wdzięczny za rady albo link do jakiegoś tutka bo szczerze mówiąc nawet nie wiem jak nazwać taką 'operację', żeby ją wygooglować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Dominias - #programowanie #frontend #javascript #angular
Mirki rada potrzebna. Korzy...
źródło: comment_mO2WLasxKu08ciLffyDMr4m2FCj3riX2.jpg
  • 9
@Purpurka: bootstrap-datepicker wygląda legitnie, możesz mi powiedzieć jak go przerobić na angularowy komponent? Jakiś link do tutka? Do tej pory tylko z gotowych angularowych libek korzystałem..
@Dominias Ja miałem jako zwykły jsowy plik dodany do angular cli.

W komponencie używałem po prostu element.datepicker(). Zawsze możesz stworzyć sobie moduł i opakować w nim funkcje z pluginu
@Purpurka: ok rozumiem, moduł utworzyłem ale nie dodawałem jeszcze żadnej biblioteki bez użycia 'npm install'. Czy powinienem pobrać tą libkę lokalnie, umieścić w node_modules i określić scieżkę w package.json czy jest na to jakiś inny sposób?