Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest jakas strona lub apka, ktora oferuje uslugi "przewodnika" w danym miescie? Tata chce wyjechac do Paryza, ale chcialby miec kogos na miejscu, kto doradzi jaka restauracja, co zrobic, gdzie pojsc, zawiezie albo zamowi taxi/ubera. Niestety musi byc w jezyku polskim, bo z jego lamanym angielskim to nie ma sensu. Nazywa sie to jakos? Probalem "consierge service", ale nic nie znalazlem.

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka
  • 10
@Spiderix: Ale właśnie te aplikacje to robią. Może nie mówią to słownie, ale są opisy. 2 tygodnie temu byłem właśnie w Paryżu i szukałem knajp korzystając z TripAdvisor. Miejsca do odwiedzenia wybrałem w domu w Google Trips i później tylko na mapie zaznaczałem miejsce gdzie chcę trafić i jazda. Co do transportu to używałem google maps, a do ubera korzystałem z aplikacji ubera. Wydaje mi się, że jeżeli masz komórkę ustawioną
Ale właśnie te aplikacje to robią


@mariecziek: Jasne... "aplikacje to robią". Czego nie zrozumiałeś w tym: "by chcial takiego przydupasa, do ktorego zadzwoni I powie na co ma ochote, zeby sam wie tym nie musial zajmowac"? :-)

1. Fajny pomysł na apkę i uberyzację kolejnej gałęzi gospodarki, która do tej pory jest częścią oferty premium, czyli:
2. Consierge. Tego typu usługi (a właściwie podobne, bo przez telefon) są dostępne jako usługa
@Spiderix to niech wynajmie prywatnego przewodnika na miejscu...
To co piszesz brzmi tak jakbys szukał dla taty 'aplikacji', choć bardziej nazwałbym to 'botem', który po prostu pomyśli za niego.
Sztuczne inteligencje to dopiero powstają...
@piotr-piotrus: ktoś w końcu dokładnie zrozumiał o co chodzi. Bo można planować wycieczke i wspierać się apkami przed wyjazdem. A chodzi o możliwość zadzwonienia do kogoś i powiedzenia "mam ochotę na koncert na żywo w jakiś tam klimacie, co polecasz i kiedy możesz mnie odebrać?" Jasne, jest to specyficzna usługa i wymagałaby dostępności takiego kogoś przez cały okres pobytu, lub kogoś kto ma znajomości i załatwi kogoś zaufanego, kto Cię odbierze