Wpis z mikrobloga

@Ziutowa: Z zanikiem również. Migranci napływowi to w większości katolicy i ludzie wierzący. Przechodząc w niedziele pod hiszpańskojęzycznym kościołem katolickim widzisz full ludzi (właściwie widziałaś, bo obecnie się spalił), we francuskojęzycznym katolickim już trochę mniej, a w protestanckim praktycznie wcale. Z wyjątkiem jakichś ważniejszych świąt otwierają tylko boczną sale a i tak jest pustawo.
@reflex1: żeby to miało znaczenie merytoryczne trzeba by wiedizeci ile jest hiszpańskich kościołów na jednego Hiszpana a ile szwajcarskich na jednego Szwajcara. Bez tego to bez znaczenia
@reflex1: no i pytanie jeszcze w którym roku w CH został wprowadzony podatek dla osób wierzących, bo to też to też rzutuje na statystyki. Jakby wprowadzili w PL to może z 40% Polaków zadeklarowało by przynależność do Kościoła
@Ziutowa: Ile jest kościołów, to nie wiem. Wiem natomiast ze te protestanckie są (i jest to wina odchodzenia Szwajcarów od kościoła) w odwrocie. Sporo się zamyka. i problem jest spory, skoro kościół ten stworzył nawet w ten wtorek nową konstytucję, która wejdzie w życie w 2020 roku.
Co do podatku, to chyba w 1980, z tym ze np w Genewie jest on dobrowolny, a nie obowiązkowy, a i tak masz tylko