Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie spawarkę ... ktoś coś podpowie?
- Celuję w zasilanie 230V, 16A.
- Chciałbym kupić TIG, do wydania na sprzęt maks 3k.
- Gabaryt im mniejszy tym lepszy, mam dość mały warsztato-garaż.
- Chcę spawać dla siebie, raczej okazjonalnie. Jakieś drobnice do motocykla jak osłona aluminiowa pod silnik, gmole, stelaż pod kufry/sakwy do motocykla. Chcialbmy spróbować spawać jakieś figurki/modele z łancucha/łożysk/złomu. Jak kupię kiedyś jakieś 4x4 to też chciałbym coś przy tym porobić.
- Nie umiem spawać, chciałbym się też tego nauczyć :)

Na allegro w spawarkach najwięcej magnuma. Ktoś używa/poleca spawarki o numerkach: 220S 238? Wszystkie w okolciach 2,5k, 9-15kg, prąd od 5A - czyli jak rozumiem mógłbym spawać drobnicę? Nie chciałbym kupić jakiegoś bubla.

#spawanie #majsterkowanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
  • 17
@suqmadiq2ama: Wiem, że chiński - jak wszystko. Ale czasami trzeba pomyśleć.
Mam fajny przykład z kluczem dynamometrycznym. Zawsze wszyscy polecają markowe, mechaniczne bo najlepsze i z certyfikatem. No i kup teraz 2 lub 3 klucze, aby pokryć jakiś sensowny zakres. A na Aliexpres kupisz nasadkę elektroniczną za 150zł 2-200Nm. Ludzie chwalą, dają fotki z testów (test na testerze, a nie na oko) i przykład dla 4Nm i 40Nm masz <2%. A
@DMMotoAdventures
Elektrodą i tak nie pospawasz.

I tigiem też nie, bo to nie jest "wezmę do ręki i już umiem spawać".
Żaden spawacz nie zaczyna od tiga. Zwłaszcza ktoś kto w życiu nawet transformatorówki w ręku nie trzymał.
@suqmadiq2ama: Mam coś takiego, pęknięcie jak ta czerwona kreska. Spawanie elektrodą otuloną zażyga mi wszędzie do okoła szlamem, potem mam to zbijać i szczotkować? MAG chyba też pryska trochę na boki spoiną? Mi się zawsze wydawało, że TIG jest do precyzyjnego spawania, najmniej pryska do okoła itp.

@wojtoon: Ale ja nie mówię, że już chcę spawać jak spawacz w pierwszym dniu. Chcę sobie zrobić prezent na swięta/nowy rok i mógłbym
Pobierz DMMotoAdventures - @suqmadiq2ama: Mam coś takiego, pęknięcie jak ta czerwona kreska. ...
źródło: comment_6kYFT1zwaxB0rlSHb4zAvsjZxo3WvUrC.jpg
@DMMotoAdventures mam zdanie jak koledzy wyżej, kup za 350zl inwertorowa, realnie będzie miała pewnie ze 150A, kilka kilo elektrod rutylowych 2.5 i 3.2 i sie poucz ;)
Spawarkę sprzedasz potem za 200-300zl w razie czego.
@DMMotoAdventures: nie słuchaj leśnych dziadków, kupuj tiga i spawaj złom aż oślepniesz :) Jak nie planujesz spawać blacharki samochodowej Tig będzie najbardziej uniwersalny. AC/DC oczywiście. 2.5 k to nie jakiś kosmiczny pieniądz, bierz nowego chińczyka jak coś się #!$%@? masz gwarancję. Jak ci się zachce fajerwerków odłożysz na coś normalnego.
@DMMotoAdventures: Kupuj TIGa, mam magnuma i sobie radzi, znam parę osób które zaczynały od tej metody i się nauczyły bez większych problemów, dobrze jak by Ci ktoś pokazał w praktyce co i jak bo internet często wyolbrzymia niektóre aspekty spawania i nie tylko zresztą ¯\_(ツ)_/¯