Wpis z mikrobloga

@robertx: Te pieniądze dostaje rząd właśnie na inwestycje ekologiczne. Gdyby je wydawał na to, na co je dostaje zamiast na 500+ to podwyżek by takich nie było ale tradycyjnie upośledzony rząd daje dupy a winna UE.
  • Odpowiedz
Co za dzban - "największe w Europie zalesienie". Największe zalesienie ma Finlandia (66%) oraz Szwecja i Słowenia (ok. 62%), najmniejsze Dania, Wielka Brytania, Irlandia i Holandia (ok. 10-15%). Polska jest na 19 miejscu, z lesistością ok. 30,2%. Jest to mniej niż średnia dla krajów Europy (33,2%).
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: co ciekawe Polska nie jest liderem w żadnej możliwej statystyce leśnej:

W klasyfikacjach dotyczących obszarów leśnych miejsca Polski są wśród analizowanych 28 krajach następujące:

Wielkość (nominalna) obszarów leśnych – 7 miejsce, adekwatne do powierzchni kraju.
Lesistość (procentowy udział obszarów leśnych) – 19 miejsce.
Zmiany w wielkości nominalnej terenów leśnych w latach 1990-2015 – 5 miejsce.
Zmiany w lesistości (wyrażonej punktami procentowymi) – 13 miejsce.
Względna zmiana wielkości obszarów leśnych (procent
  • Odpowiedz
  • 5
@markoopolo typowe myślenie psychoprawaka. Jak nie rozumiem czegoś to znaczy, że to globalny spisek lewactwa. Posiedziałby chłop godzinę w necie, poszukał, poczytał - wszystko by się wyjaśniło. Ale nie... Lepiej #!$%@?ć o globalnym spisku i jaki to ja mądry jestem, że ten spisek odkryłem!
  • Odpowiedz