Wpis z mikrobloga

Moze zostane zjechany za zlapanie sie na fale swiezakow, moze nie, ale szukam porady :) Pierwsze kroki (dosc regularne) na silowni juz byly, ale chcialbym sie na powaznie zabrac za siebie. Problem jest nastepujacy: przy swoim wzroscie (183) i wadze (ok 94 kg) co byloby najbardziej skuteczne w paleniu bandziocha? Cardio czy silowe? Zastanawiam sie nad opcjami:
a) rzucanie zelastwem
b) bieganie
c) cos w stylu crossfitu

Pewnie opcje c sporo z was wysmieje, ale za opcja a nie przepadam - nie mam towarzyszy na silownie, samemu chodzic nie lubie, chociaz wiem ze na silce zawsze ktos pomocny sie znajdzie do asekuracji, opcja b w Krakowie niby nie najlepsza, a bieznia jest mega nudna. Opcja C jest dla mnie dosc przyjemna, zawsze to jakas motywacja wieksza w grupie, trener cisnie zeby nie odpuszczac (a co w opcji a mi sie zdarza, "przeciez tylko jedna serie odpuszcze" xD).
Oczywiscie do tego dochodzi "odpowiednia" dieta (na gotowanie nie mam czasu, a jakbym mial robic zarcie takie samo na kilka dni to bym odpuscil), tzn pilnowanie sie na stolowce ;) i liczenie kalorii. Moze ktos z was byl na tym etapie i zastanawial sie nad podobnymi opcjami. Czy w ogole w opcji c jest mozliwosc wyrobienia wiekszej ilosci miesni czy ciezko? Licze na Wasze opinie :)
#mikrokoksy
  • 11
@bialytaboret: @psposki: To jak mowie, na pewno zaczne liczyc kalorie i trzymal deficyt, do tego odpuszczam alko.
Co to "fbw 5x5 z wielostawami"? :D

No ale rozwine mysl w takim razie - samo zrzucenie nie jest dla mnie wystarczajace, chce zrobic forme + ewentualny przyrost miesni. Pytanie czy opcja c w ogole mi na to pozwoli, czy tylko zelastwo?
@DawidKb: Odpowiednia dieta i odpowiedni trening na siłowni to będzie najkrótsza i najbardziej optymalna droga do uzyskania sylwetki, jeżeli na tym Ci zależy...

Ale to nie znaczy że w żaden inny sposób nie można zmienić swojej sylwetki. Wiesz najważniejsze jest znaleźć coś co sprawia Ci frajdę bo inaczej odpuścisz sobie za miesiąc, pół roku czy tam rok.

Jeszcze możesz rozważyć jakiś trening sztuk walki, boks, mma itd.
@DawidKb: przy takim przeroscie tluszczu odpuscil bym sobue na razie forme i trenningi skupil sie na zrzceniu tego bebecha bo latwo nie bedzie a deficyt musi byc spory jak chcesz sie uwinac do lata . zredukuj to srednio upasionego czyli np 85 kg i wtedy pomysl o treningu na forme
@IntruderXXL: No wlasnie, dlatego chodzenie samemu na silownie chyba odpada. A sztuki walki bralem pod uwage, ale w okolicy nie mam nic, a nie chce marnowac polowy czasu na dojazdy ;) najlepiej by bylo moc prosto po pracy udac sie na trening ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzieki za ogolny obraz, ogarnianie kuchni natychmiastowo, a po powrocie ze Swiat walcze ;)
@alahakbar: Wiesz co, tluszcz tluszczem, ale nie jestem jakims skinnyfatem, ktory ma tylko tluszcz - a mase miesniowa nie narzekam, co nie znaczy ze nie moze byc lepiej. Natomiast sam termin nie jest jakims kluczem, wazne zeby sie ogarnac, wyniki przyjda z czasem, czy do lata, czy pozniej :)
@DawidKb: ja robilem redukcje ze 113 na 83(183) , teraz kolo 85 (po swietach:) a i tak mam jeszcxe sporo tluszczu Generalnue przy tedukcji bediesz tracil mocno mase miesniowa i z tego powodu probowanie jednocxesnie rzezby i redukcji jest troche bezcelowe a im dluzej to rozwlekasz tym nizsza motywacja z doswiadczenia powiedzial bym ze z redukcha najlepiej uwinac sie jak najszybciej bo inaczej nici z tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DawidKb: niewielki deficyt kaloryczny (300-400kcal poniżej zapotrzebowania) i trening siłowy. Cudów nie ma i niczym innym nie schudniesz. A żeby nie tracić mięśni które masz nie schodź poniżej 2g białka na kilogram masy ciała.