Wpis z mikrobloga

Pytanie dot. Budownictwa.

Mam pytanie do kogoś kto zna się na budownictwie mieszkaniowym.

Mam na oku zakup mieszkania od dewelopera.
Miał je oddać w styczniu, dziś tam byłem i nawet nie ma jeszce wylewek na podłodze, z zewnątrz jakieś 15% nieotynkowane.

Ktoś potrafi oszacować jak duże to będzie opóznienie?

Nie widzę problemu w czekaniu miesiąc czy 2 ale więcej wolę nie...

#budownictwo #deweloperka #dom#dom #mieszkanie #hipoteka #pytaniedoeksperta #pytanie #inzynieria #wykonczenia
  • 4
@kmlbnd: wylewki w mieszkaniach jak jest ekipa to szybko idzie, zalezy jeszcze od ukladu pomieszczen, grubosci. Z tynkami zalezy jak duza powierzchnia, czy rysztowania stoja i co najwazniejsze od pogody. Przy minusowych temperaturach tynku na zewnatrz nie poloza (wiekszosc producentow nie zaleca stosowac ponizej temperatury 5stopni)

Pamietaj ze deweloper jeszcze musi uzyskac wszystkie pozwolenia zeby oddac mieszkania do uzytku, a mozliwe ze jeszcze sa jakies prace ktorych na pierwszy rzut oka
@kmlbnd zagadaj z kierownikiem dewelopera o terminy. Najczęściej spotkasz go w kontynerze na budowie. Możesz też spytać dewelopera.
Mi ciężko stwierdzić, bo wylewki zrobią. Elewacji na mrozie już nie. Nie wiem co to za miejscowość ale jak oni nie zgłosili końca budowy, a od zgłoszenia czeka się jeszcze jakieś 3 miesiące (w niektórych miastach). To raczej na kwiecień--maj bym się z ekipą remontowa ustawial.
Pozdrawiam