Wpis z mikrobloga

Syn, lvl 10 zażyczył sobie nową klawę do kompa. Mechaniczną jakąś tam. No spoko, hajs swój ma bo po urodzinach to niby czemu nie. Ale dlaczego chcesz nową klawiaturę? Ta ma może 2 lata i wcale tania nie była. Bo mu niektóre przyciski nie odbijają. No to mu tłumaczę, że pewnie coś wylał i teraz najnormalniej się to lepi i dlatego klawisz nie wraca na swoją pozycję. Jeśli chesz nową to musisz tą rozebrać i wyczyścić. Pokazałem mu, jak się klawisze ściąga, dałem płyn do szyb + papier no i jedziesz. Zrobił sobie nawet fotkę przed, żeby wiedzieć jak je poukładać z powrotem. Po 10 minutach widziałem, że chyba jednak trochę mu się to nie podoba, ale twardo robił swoje. Po około godzinie praca skończona, klawiatura w zasadzie wygląda jak nowa i wszystko pięknie działa. Mówi, że jednak nie potrzebuje nowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#logikaniebieskichpaskow #wychowywanie #truestory
  • 66
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 235
@ryceszzz: jedyne prawilne podejście. Raz że nauczy się coś robić sam a dwa - kupowanie wszystkiego gówniakom sprawia, że im się w dupach przewraca. xD

Brawo mirku, jestem dumna z podejścia. ʕʔ
  • Odpowiedz
@struga: ja nie mam problemu z kupowaniem, nawet teraz mu jakąś tam wybieram a przynajmniej orientuję się w temacie. Poza tym on rzadko prosi o cokolwiek, więc easy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@ryceszzz: @struga: ej, ale jeśli chodzi o klawiatury to nie rób krzywdy jego nadgarstkom w dorosłym życiu i kup mu tego mechanika jeśli faktycznie używa klawiatury kilka godzin dziennie - pisanie dużo na membranówce która nigdy nie będzie miała idealnie takiej samej siły nacisku na klawisz kończy się zespołem cieśni nadgarstka którego leczenie jest dużo droższe niż profilaktyczne kupienie dobrej klawiatury o idealnie takich samych siłach nacisku per klawisz. Plus
  • Odpowiedz
@ryceszzz: po prostu mechaniczna klawiatura dużo przyjemniej chodzi, zwłaszcza jeśli to razer blackwidow z tym jego charakterystycznym kliknięciem to aż chce się naciskać przyciski. Ja się nie dziwię że chce nową mechaniczną jeśli obecnie ma membranową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ryceszzz: ogólnie gdyby moi rodzice kupili mi na czas taką klawiaturę (a nie wiedzieli więc ich nie winie) to oszczedzili by mi kilku lat leczenia za kilkanaście tysięcy. Serio, tym razem młody prosił o coś co bardzo ma sens.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ryceszzz: apex jest mocno meh, jakość jak tani chińczyk za połowę jej ceny. Popatrz na przykład hyperX alloy FPS, jest trochę tańsza i o wiele lepsza. Dodatkowo ma dużo IMO przyjemniejsze przełączniki, jedyny minus jest taki że są troszkę glosbiejsze.

BTW, czerwone podświetlenie jest przy okazji troszkę zdrowsze dla niż niebieskie a to też chyba ważne. Po używaniu w nocy będzie mlodemu łatwiej zasnąć bo ciepłe czerwone podświetlenie indukuje produkcję melatoniny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Agemaker: nie zapobiega całkowicie ale mocno zmniejsza na niego szansę, ja swoją cieśń nabyłam przez używanie przez długie lata bardzo #!$%@? klawiatury co strasznie obciążało nadgarstek i w efekcie było powodem zespołu. Gdybym pisała na czymś porządnym od początku dzis nie miałabym tych problemów.
  • Odpowiedz
@Axoi ale wiesz, że typ klawiatury nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia? Liczy wie tylko i wyłącznie jej ergonomia i pozycja w miejscu pracy, jeśli kupi #!$%@? wyprpfilowaną mechaniczną to ma dokladnie takie same szanse nabawic się zespołu ciesni jak przy zwykłej klawiaturze, więc nie powielaj mitów i bajek
  • Odpowiedz
@Axoi: nie wiem kto kupuje klawiatury z myślą, że posłużą mu 10 lat xD
@Agemaker: ja w ogóle nic nie słyszałem o tym wcześniej :P biurko ma dopasowane wysokościowo + fotel - ogółem całość na odpowiednim poziomie chyba. Całe życie spędzam przed kompem i nie mam żadnych problemów
  • Odpowiedz
ej, ale jeśli chodzi o klawiatury to nie rób krzywdy jego nadgarstkom w dorosłym życiu i kup mu tego mechanika jeśli faktycznie używa klawiatury kilka godzin dziennie - pisanie dużo na membranówce która nigdy nie będzie miała idealnie takiej samej siły nacisku na klawisz kończy się zespołem cieśni nadgarstka


@Axoi: Większych bzdur nie czytałem w tym tygodniu, a przelewało się przez wykop tyle szamba, że to zasługuje na medal.

Ale przynajmniej
  • Odpowiedz